Cestovanie a svet

Dovolenky na ostrovoch

Mnoho ľudí cestuje dnes na dovolenku lietadlom a preto nie je vôbec problém dostať sa na rôzne ostrovy. Možností sú takmer neobmedzené a to, pre ktorú z nich sa človek rozhodne závisí dnes obyčajne len od finančnej situácie a gusta daného turistu.

K Európe patrí mnoho ostrovov, ktoré sú na letné dovolenky ako stvorené. Žiarivým príkladom sú napríklad ostrovy Grécka. Slováci si vyberajú obyčajne letoviská na ostrovoch Rhodos, Kos a samozrejme na ostrove Kréta. Okrem toho sú populárne aj letoviská na ostrovoch, ktoré patria k Španielsku. Okrem Malorky a Ibizy dnes čoraz viac ľudí volí aj exotiku v podobe Kanárskych Ostrovov. Ibiza a Malorka sú dokonalým miestom na dovolenky pre mladých ľudí, keďže nočný život sa na týchto ostrovoch prakticky nikdy nekončí. Kanárske Ostrovy zas poslúžia turistom počas celého roka, nie iba cez leto.

Samozrejme ostrovov, ktoré sú vhodné na dovolenky pri mori je viac. Všetky spomenuté sú však pre Slovákov tou najlepšou voľbou. Ak teda túžite po last minute dovolenke na ostrove, netreba nič iné, len si nejaký vybrať, následne dovolenku zaplatiť a potom si ju už len dokonale užiť.

Napsat komentář