Bývanie Obchody a služby

Držte krok s módou a inšpirujte sa prírodou

Ani tento rok neunikol našej pozornosti fakt, že príroda nás odjakživa pozitívne ovplyvňovala a dala nám, čo sme potrebovali. Vnímanie prírody ako takej sa prenieslo aj do svetového dizajnu a prejavilo sa to nielen v odevnom, ale aj v interiérovom dizajne. Aj vy túžite po dotyku prírody u vás doma? Poradíme vám.

Čo urobiť ako prvé?

V prvom rade začnite s revíziou vašich záclon a závesov. Vytrieďte poškodené, staré, neatraktívne záclony a závesy. Roztrieďte si ich podľa sezóny alebo podľa farby. Skrátka udržujte poriadok vo vašich textíliách, aby ste sa nimi zbytočne nezahlcovali. Vďaka tomu získate prehľad o tom, čo doma máte a čo nie. Potom môžete s pokojným svedomím nakupovať čo sa vám páči. Zmena prospieva každému a podporuje tvorivého ducha. Siahnite po prírodných materiáloch a motívoch a prineste si prírodu aj k vám domov.

Záclony

Záclony je dobré skladovať na suchom a tmavom mieste, rovnomerne poukladané v skrini alebo zavesené na špeciálnych vešiakoch.  Záclony je dobré z času na čas podrobiť šetrnému praniu a žehleniu, aby ste ich životnosť predĺžili. Či už túžite po čipkovaných, priesvitných alebo farebných záclonách, udržujte si v ich používaní systém. Vzorované záclony sa hodia do jemne tlmeného interiéru, aby ho oživili, tie jednofarebné zas do akčnejšieho prostredia. Prírodné motívy sa hodia do interiéru z masívneho dreva a kameňa, pretože im dodávajú väčšiu silu.

Závesy

Aj závesy si zasluhujú svoju osobitnú pozornosť. To čo sme spomínali pri záclonách, platí aj pri závesoch, avšak s tým rozdielom, že závesy sú o čosi finančne náročnejšie. Preto treba venovať ich nákupu sústredenú pozornosť, aby ste vybrali závesy, ktoré poslúžia dlhý čas. Pri čistení závesov platí pravidlo, že čím je záves ťažší, širší a skrátka sa vám nezmestí do práčky, poskladaný ho odneste do najbližšej čistiarne, kde vám ho vyčistia za symbolickú cenu.

Závesy vyrábané z rôznych materiálov sú aj dnes stále v móde. Väčšinou sa preferujú exotické motívy a motívy prírody. K takýmto závesom odporúčame jemne doladiť interiér pomocou vkusných doplnkov v striebornej, zlatej alebo medenej farbe. Doplnky z prírodných materiálov (drevo, kameň) sa vám o perfektný dojem postarajú.

Napsat komentář