Auto-moto

Pasívny antiradar si v ČR môžete dovoliť

Viete, čo je pasívny antiradar? To je zariadenie, ktoré je schopné detekovať skutočnosť, že v blízkom čase bude meraná rýchlosť vozidla. Z technického hľadiska ide len o prijímač, nie o vysielač. Dôležité je vedieť, že tento prístroj v žiadnom prípadne nie je schopný ovplyvniť funkciu meračov, ktoré používa polícia. Definícia legálneho antiradaru je popísaná v českom zákone § 3 odst. 4 zákona o cestnej premávke (361/2000 Sb. ČR, v znení neskorších predpisov)

Antiradar vodičovi poskytuje informáciu, že rýchlosť jeho vozidla je pravdepodobne kontrolovaná radarom. Nie je na tom nič nelegálne. Veď informácie o miestach, kde policajti kontrolujú rýchlosť, sa bežne vysielajú na rozhlasových staniciach. Samotní vodiči sa pomocou SMS správ alebo priamymi vstupmi v rádiách verejne informujú.

Takže pokiaľ chcete mať presnejšie informácie, aké poskytujú komerčné rádia o radarových hliadkach, nič Vám po právnej stránke nebráni si takýto antiradar zakúpiť a v Českej republike používať. V ponuke predajcov nájdete aj prenosné antiradary, ktoré majú tú výhodu, že ich môžete použiť v rôznych automobiloch, podľa potreby. Navyše, ak cestujete do štátov, kde nie je antiradar povolený zákonom, jednoducho ho odmontujete a necháte doma. Nemusíte sa tak obávať postihu z nezákonného použitia antiradaru v takýchto krajinách.

Napsat komentář