Ekonomika a financie Správy a zajímavosti

Praca na Slovensku

V dnešnej dobe nájsť prácu je skoro umenie. práca na Slovensku ide hľadať rôznymi spôsobmi. Najprv môžete hľadať prácu cez personálne oddelenie firiem. Pýtať na prácu priamo u firmy je výhodné, pretože dosť firiem nezverejňuje inzeráty.

Veľa firiem nezverejňuje inzeráty na nových zamestnancov. Niekde tiež ocenia vašu aktivitu. Buď budete mať šťastie a vo firme budú naberať alebo môžete napríklad aspoň získať kontakt. Prineste si hlavne so sebou životopis, referencie.

Ďalej môžete hľadať cez úrady práce. Na úrade vám budú ponúkať prácu, ale aktívne sledujte aj internetové stránky úradov. Prácu môžete hľadať v inzercii v novinách alebo na internete. Je dobré sledovať regionálne tlače, kde sa objavujú ponuky práce. Ďalšou možnosťou sú pracovné portály. Na nich lastúrniky vkladať svoje životopisy, automatický vám môžu chodiť ponuky na e-mail alebo priame odkazy od zamestnávateľa.

Prácu hľadajte aj cez personálne agentúry, kde pracujú odborníci na vyhľadávanie zamestnania. Pomáhajú vám s vypracovaním životopisu, navrhujú, aké zamestnanie máte hľadať pod Posledná variantom je nájsť si prácu cez známosť. Pokiaľ teda zháňate prácu, skontaktuje všetky poznáme a treba budete mať šťastie, nikdy neviete, kedy sa zmení situácia v spoločnostiach a len zamestnanci sa dozvie o štrukturálnych zmenách.

Napsat komentář