Krása a móda Zdravie a životný štýl

Strašiak celulitída sa dá poraziť

Celulitída (pomarančová koža) je strašiakom prevažne pre ženy. Vďaka ženskému hormónu estrogénu sa mení štruktúra tukového tkaniva a vznikajú malé hrbolčeky – celulitída. Celulitida postihuje určité časti tela, ako sú stehná a oblasť zadku, brucho a boky. Celulitída nie je problémom iba žien s nadváhou. Existuje nespočetne veľa štíhlych žien, ktoré rovnako bojujú s týmto ochorením. Ak celulitída vznikne, už nikdy nezmizne sama od seba, dokonca má tendenciu zhoršovať sa, ak proti nej nebojujete.

Liečba celulitídy je zložitý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a námahu. Diéta nehrá v liečbe celulitídy prvotnú úlohu, ale nesprávne stravovanie je základom rozvoja celulitídy. Dôležitý je dostatočný príjem tekutín 2,5 – 3 litre denne. Pravidelné cvičenie vás nezbaví celulitídy, ale spolu s ostatnými metódami prispeje k odbúraniu celulitídy a zníži chuť do jedla. Ručná masáž postihnutých miest je nielen príjemná, ale hlavne stimuluje metabolizmus tukových buniek a svalstva a tým prispieva k odbúravaniu celulitídy.

Kozmetické firmy vyrábajú veľké množstvo anticelulitídových prípravkov. Všetky pôsobia na rovnakom princípe: účinné látky zvyšujú metabolizmus buniek, ktoré sa zúčastňujú na vzniku celulitídy. Najefektívnejšie výsledky liečby celulitídy je možné dosiahnuť metódami kozmetickej chirurgie ako sú laser, thermage a mezoterapia. Celulitida je boj na dlhú trať, no pri zvolení vhodnej metódy sa dajú rýchlo dosiahnuť priaznivé výsledky liečby.

Napsat komentář