Auto-moto Obchody a služby Správy a zajímavosti

Ako pripraviť auto na STK? Na toto určite nezabúdajte!

Ako dobre viete, auto si musí prejsť STK – teda pravidelnou kontrolou. Aby ňou vaše auto prešlo, je potrebné, aby bolo v poriadku, teda bezchybnom stave. Ak sa chcete vyhnúť problémom priamo na STK, odporúčame, aby ste svoje auto vopred dôkladne skontrolovali.

V prvom rade myslite na osvetlenie. Aj keď si myslíte, že je bez akýchkoľvek problémov, mali by ste prihliadať na všetky dôležité detaily. Príprava auta na STK tak určite zahŕňa aj samotné osvetlenie. Skontrolujte vždy všetky svetlá, aby ste nič neprehliadli. Neváhajte skontrolovať stretávacie svetlá, diaľkové svetlomety a smerovky. Ak sú vo svetlách nejaké prehorené žiarovky, určite ich vymeňte, pretože na STK by to bol veľký problém. Aj keď sa zdá, že ide o banalitu, určite túto záležitosť nepodceňte.

Motorový olej

Ako dobre viete, aj motorový olej by ste mali kontrolovať pravidelne. Je to veľmi dôležité, pretože by vo vozidle malo byť naliaté určite odporúčané množstvo. Vždy preto skontrolujte hladinu a stav motorového oleja. Ak je to potrebné, vymeňte ho, prípadne dolejte odporúčané množstvo.

Potrebné dokumenty

V aute skontrolujte, či máte všetky potrebné dokumenty pokope, pretože je to veľmi dôležité, aj v prípade, že by vás náhodou zastihli policajti. To platí aj pre autolekárničku, ktorá by mala obsahovať všetky potrebné produkty. Nezabúdajte si ju skontrolovať, a to platí aj pre dátumy exspirácie jednotlivých zdravotníckych pomôcok.

Pneumatiky a kolesá

Pred samotnou STK neváhajte skontrolovať aj stav pneumatík a kolies. Čo sa týka tejto oblasti, skontrolujte hĺbku dezénu na pneumatikách, tlak v pneumatikách a tiež stav jednotlivých ventilov. Ak sú pneumatiky a kolesá v istej časti poškodené, popremýšľajte nad ich výmenou, pretože je to mimoriadne dôležité pre bezchybnosť vášho vozidla.

Napsat komentář