Správy a zajímavosti

Daniel Krátky: Farmár, ktorý nosí oblek

Už dávno neplatí tvrdenie, že farmári musia nosiť len klobúky, čižmy a mať za oblečením slamu. Takto si totiž väčšina ľudí predstavuje klasického farmára. Ako bradatých chlapíkov, ktorí trávia väčšinu času zo dňa v maštali alebo za volantom traktoru.

Verte či nie, neexistujú len takýto farmári. Dôkazom toho je aj Daniel Krátky. Farmár, ktorý jednoducho drží krok s inováciami a modernými technológiami. Tento moderný farmár založil Slovenské farmárske družstvo. Toto družstvo patrí k svetovej špičke, čo je rozhodne veľmi obdivuhodné. Čím sa však Daniel Krátky odlišuje od klasických farmárov? Nielen tým, že nenosí gumáky a slamený klobúk, ale aj moderným zmýšľaním a technológiami, ktoré prináša do svojej praxe.

Vďaka odhodlaniu až na vrchol

Daniel Krátky je ochotný ísť za kvalitnými radami až za oceán. Srší obrovským odhodlaním, podobne ako celý jeho tím, ktorí pracuje v Slovenskom farmárskom družstve. Toto družstvo patrí k svetovej špičke a k najväčším agrohráčom na území Slovenska. Čo však stojí za úspechom tejto firmy? Najmä skúsenosti, ktoré postupne zbierali po celom svete. Celý tím navštevuje tie najlepšie a najkvalitnejšie podniky v Európe a USA. Vďaka tomu sa učia od najlepších a naberajú postupne množstvo skúseností.

Zdravotný stav stáda

Slovenské farmárske družstvo našlo recept, ako byť jednotkou na trhu. Kľúčom k úspechu je robiť kravu blaženou. Teda, zameriavať sa na jej zdravotný stav a dopriať jej všetko, aby sa cítila čo najviac spokojne. Index šťastia kráv, sa okrem iného, zameriava na zdravotný stav stáda, dlhovekosť dojníc a produktivitu spojenú práve s ekonomickým rastom.

Daniel Krátky založil Slovenské farmárske družstvo s cieľom prinášať čo najkvalitnejšie produkty. Preto využíva aj moderný systém, ktoré predurčuje a optimalizuje kŕmnu dávku, výživu a výrobu.

Napsat komentář