Zdravie a životný štýl

Ako dobre sa vyznáte v kozmetike?

Rozdelenie kozmetických produktov nie je len s ohľadom na váš typ pleti alebo na kožný problém, ktorým trpíte. Bežná, prírodná, bio či dermokozmetika …. veľký výber kozmetických produktov môže byť dôvodom problémov ako si vybrať ten správny. Ak viete aký je medzi nimi rozdiel bude výber jednoduchší. Ak nie čítajte ďalej.

Bežná kozmetika je tá, ktorú dostanete bežne kúpiť. Často obsahuje množstvo syntetických zložiek, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky. Aj keď je tejto kozmetiky dostatok postupne ju vytláča z trhu prírodná alebo bio kozmetika. Takže, ak si budete na budúce vyberať micelárnu vodu, krém proti vráskam alebo hydratačné sérum zamerajte sa na kozmetiku aj v tomto smere.

Prírodná kozmetika

Ako už názov napovedá tento typ kozmetických produktov je zhotovený z prírodných zložiek, ktoré majú rastlinný alebo živočíšny pôvod. Prírodná kozmetika obsahuje množstvo účinných biologický aktívnych látok, ktoré pokožka ľahko absorbuje.

Nakoľko ohľadom zloženie kozmetických produktov nie je žiadne usmernenie všeobecne sa ako prírodná kozmetika označujú produkty, ktoré obsahujú 95% zložiek prírodného pôvodu.

Bio kozmetika

Bio kozmetika je podobná prírodnej kozmetike s tým rozdielom, že rastliny, ktorých extrakty a oleje sú v nej použité sa pestujú ekologicky. Teda pri ich pestovaní neboli použité žiadne chemické postreky, pesticídy či umelé hnojivá. Bio kozmetika je drahšia nakoľko rastliny bez týchto postrekov môžu zničiť škodcovia či choroby. Rastliny na výrobu bio kozmetiky sa môžu získavať aj zberom vo voľnej prírode.

V tomto type kozmetiky nemusia všetky aktívne látky pochádzať z ekologického hospodárstva. Niektoré zložky sa môžu získavať z bežného hospodárstva. Produkt ale musí obsahovať aj výťažok z rastlín pestovaných ekologicky.

Dermokozmetika

Dermokozmetiku zoženiete kúpiť najčastejšie v lekárňach ale aj v niektorých drogériách alebo na internete. Ide o liečivú kozmetiku, na ktorej vývoji sa podieľali farmaceuti, dermatológovia, očný lekári, pediatri, vedci,… Obsah účinných látok v dermokozmetike je vyšší ako v akejkoľvek inej kozmetike ale nižší ako v liečivách, preto si ju môžete kúpiť aj bez predpisu. S výberom vhodnej dermokozmetiky vám najlepšie poradí lekárnik.

Napsat komentář