Zdravie a životný štýl

Delená strava – jednoduchý spôsob chudnutia 

Máte problém s nadváhou a nezmestíte sa do plaviek? Chcete sa v lete páčiť ostatným a potrebujete schudnúť? Nový Čas vám teraz vo svojom seriáli prináša každý deň spôsob, ako môžete rýchlo a zdravo schudnúť.

Bielkoviny a škroby (uhľohydráty) spracúva náš organizmus rozdielne, z toho vyplýva, že ak nechceme zbytočne zaťažiť telo, nesmieme tieto dve zložky potravy spolu kombinovať pri jednom chode.

Najideálnejšie pre chudnutie je dodržiavať striedanie škrobových a bielkovinových dní. Rovnako ako škroby, môžeme aj bielkoviny kombinovať s neutrálnymi potravinami. Keď sme už schudli podľa nášho želania, stačí dodržiavať škrobové a bielkovinové jedlá. Nestriedať dni, ale počas dňa dodržiavať zásady delenej stravy.

Medzi dvoma jedlami musia byť štyri hodiny prestávky, keďže niektoré potraviny telo spracúva omnoho dlhšie. Tak ako všetky metódy, má aj táto celý rad fanatických zástancov, ale aj odporcov. Isté je, že pri jej striktnom dodržiavaní váha klesá. Človek je donútený rozmýšľať o jednotlivých zložkách stravy, čo môže byť prvým krokom na ceste k racionálnej výžive.

Napsat komentář