Ekonomika a financie Správy a zajímavosti Zdravie a životný štýl

Ako tráviť čas s partnerom počas lockdownu

Milujete ho, ale keď ste spolu dlho sami doma, hrozí ponorka, častejšie hádky, alebo zabijak všetkých vzťahov – nuda. Lockdown nás všetkých stojí veľa síl a zvyšuje mieru nervozity a frustrácie. Nedajte mu šancu a premýšľanie nad problémami radšej nahraďte aktivitou. Preto máme pre vás niekoľko tipov, ako tráviť čas vo dvojici doma.

1. Urobte si doma pohodlie a zavolajte rodine a priateľom

Hovoríme síce o samote vo dvojici, ale rodina a priatelia sú dôležitou súčasťou nášho života a mali by ste im to dať najavo. Môžete im napríklad urobiť radosť rodinnými tričkami pre celú rodinu s originálnou potlačou podľa vašich nápadov. Zostávajte pravidelne v kontakte aspoň cez telefonáty a videochat.

2. Vyrobte si fotoknihu z vašich dovoleniek

Spomienky na krásne spoločné chvíle vo vás znova prebudia dobrodruhov. Tentoraz však nechajte prehovoriť svoju umeleckú stránku a vyrobte si knihu z fotografií, ktorú hrdo vystavíte na konferenčnom stolíku a bude si ju môcť prezerať akákoľvek budúca návšteva.

3. Naplánujte si tematický večer podľa obľúbeného filmu alebo seriálu

Aj doma môžete zažiť zaujímavé rande. Máte rozpozeraný seriál, ktorý obaja zbožňujete? Inšpirujte sa jedlom, ktoré v ňom podávajú, vytvorte niekoľkými dekoráciami tú správnu atmosféru, alebo si zatancujte pri jeho soundtracku. Alebo sa vráťte do minulosti a pozrite si film, ktorý bol hitom počas vášho detstva. Pridajte zopár typických sladkostí a retro obložené chlebíčky.

4. Vzdelávajte sa spolu

Doba praje online kurzom. Existuje niečo, čo ste chceli obaja vyskúšať? Alebo máte spoločné hobby, v ktorom sa chcete zdokonaliť? Dostupné je momentálne úplne všetko, od kurzov fotografovania, cez klasické jazykové kurzy, až po organizovanie diárov kvôli vyššej produktivite v práci. Objednajte si kávu z obľúbenej pražiarne kávy, zapnite video a vzdelávajte sa ako keby ste boli v kaviarni v centre mesta.

5. Choďte do divadla

Doma. Je to jednoduché a víno môžete piť už počas predstavenia, nielen počas prestávky. Mnohé divadlá preniesli záznamy zo svojich predstavení aj do online priestoru. Navyše, naškrobené oblečenie môžete vymeniť za pohodlné oblečenie, napríklad za vtipné mikiny pre zaľúbené páry, v ktorých sa vám bude príjemne túliť na gauči.

6. Cvičte spoločne

Či už ste vy a váš partner nadšencami posilňovní alebo ste iba radi aktívni, teraz je ten správny čas na spoločné tréningy. Choďte si spolu zabehať alebo vyskúšajte online tréningy. Niektoré fungujú aj cez Zoom a tréner sa vám aspoň takýmto spôsobom bude venovať individuálne.

7. Vymeňte telku za stolné hry

Staré dobré Človeče má v súčasnosti obrovskú konkurenciu. Stolné hry môžu byť tak jednoduché alebo tak komplikované, ako chcete. Dokážu vytvoriť napätie, časový tlak, preveriť vaše vedomosti, postreh, alebo vyvolať vzrušenie (nielen to hráčske). A ak nechcete hrať proti sebe, ale spoločne, vyberte si hlavolamy alebo puzzle. Zabavíte sa a ani si nevšimnete, ako beží čas.

8. Záhradkárčiť môžete aj v byte

Stačí malý balkón alebo okenný parapet. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie izbové rastliny čistia ovzdušie a pomáhajú aj v boji s elektromagnetickým smogom z počítačov, smartfónov či televízie. Ak si vytvoríte bylinkovú záhradku na parapete, využijete ju nielen ako peknú dekoráciu, ale aj pri varení. Začiatok jari praje aj priesadám a mnoho druhov zeleniny dopestujete aj na balkóne v črepníkoch alebo vo vedre. Najpopulárnejšie sú paradajky, ale môžete skúsiť aj zemiaky, cibuľku, papriku, chilli alebo jahody.

9. Urobte si domáce spa

Spoločný kúpeľ, vzájomná masáž, príjemné vône a svetlo sviečok… Cítite to už vo vzduchu? Rozmaznávajte sa ako v luxusnom hoteli, nalejte si šampanské a pustite nevtieravé relaxačné melódie alebo zvuky praskajúceho ľadu.

Napsat komentář