Krása a móda Zdravie a životný štýl

Vďaka týmto kozmetickým tipom šetríte životné prostredie

Možno sa zdá, že ako jednotlivec nedokážeme nášmu životnému prostrediu pomôcť, avšak zmena začína u každého z nás. Aj zdanlivo malý krôčik jednotlivca môže byť významným krokom, ktorý prispeje k veľkej a pozitívnej zmene. Patríte k tým, ktorý sa usilujú svojou udržateľnejšou spotrebou napomáhať našej planéte? Spísali sme niekoľko užitočných kozmetických tipov, ktorými sa dá efektívne šetriť naše životné prostredie.

Odličovanie pleti

Ekologickejšia varianta odličovania pleti nie je žiadnym nováčikom. Už dlhšiu dobu možno na trhu kozmetických výrobkov pozorovať látkové tampóny na odličovanie pleti. Sú po každom použití vhodné na pranie a opakované využitie. V sortimente kozmetických pomôcok zaručene nájdete množstvo alternatív, vďaka ktorým sa dajú nahradiť výrobky na jedno použitie.

Udržateľné značky a obaly

Skôr, než sa rozhodnete pre kúpu produktu- urobte si menší prieskum. Je daná značka svojim prístupom pre alebo proti nášmu životnému prostrediu? Z akého materiálu sú obaly výrobkov? Aké výrobné procesy sú pri tvorbe daných výrobkov využívané? Produkty, v ktorých sú obsiahnuté prírodné aj syntetické zložky možno považovať za udržateľné, ak ich výrobný proces zodpovedá zeleným zásadám.

Tuhé mydlá a šampóny

Jednoduchý a praktický spôsob, ako sa vyhnúť nadbytočným plastovým obalom kozmetických výrobkov. Mydlá a vlasové šampóny v tuhom skupenstve plnia rovnakú funkciu ako tie v baleniach z plastu. Vytvorte si zvyk dopĺňať dávkovač na mydlo tekutými náplňami.

Vždy nakupujte len toľko, koľko využijete

Pri pohľade na kozmetické police v kúpeľni častokrát zisťujeme, že výrobok určený na to isté, vlastníme hneď v niekoľkých variantách. Načo tri rôzne balenia gélu na sprchovanie, či vody na odličovanie?

Dbať na udržateľnú spotrebu nie je vždy jednoduché. Ak však aj malými zmenami vo svojich rutinách dokážete prispieť, tak robíte veľkú vec pre našu milovanú planétu. Vďaka našim kozmetickým návykom dokážeme byť súčasťou myšlienky chrániť životné prostredie.

Napsat komentář