Obchody a služby Zdravie a životný štýl

Rehabilitácie – starostlivosť o vaše dieťa už od narodenia!

Rehabilitácia je komplex liečebných a preventívnych opatrení, ktoré udržujú a zlepšujú zdravie človeka. Deti sú to najcennejšie, čo máme, a preto v dnešnej dobe existujú rehabilitácie aj pre naše ratolesti. Pre aké deti sú vhodné a čo všetko to obnáša?

Rehabilitácie pre detí sú možné už od jeho narodenia. Budú zverené do rúk kvalifikovaných a vyškolených špecialistov a vy sa tak nebudete musieť ničoho obávať. So svojim bábätkom môžete prísť na aj na preventívnu kontrolu a nechať si urobiť vývojovú analýzu vášho dieťaťa.

Pre aké deti sú rehabilitácie určené?

Kvalifikovaní pracovníci v rehabilitačnom centre sa starajú najmä o predčasne narodené deti, deti s mozgovou obrnou, centrálnou koordinačnou poruchou, deti, ktoré majú problém s prehĺtaním a žuvaním, ploché nohy a iné deformity. Detská rehabilitácia v Bratislave je vhodná pre deti od narodenia až po dospelosť. Okrem vašich ratolestí sa tam však naučíte veľa vecí aj vy, ako rodič. Naučia vás ako správne s dieťaťom cvičiť a korigovať ho pri tejto činnosti.

Deti v školskom veku majú často problémy so zlým držaním tela, začínajúcou skoliózou, plochými nohami. Adolescenti trpia častými hormonálnymi zmenami, zrýchleným rastom a zmenou zvykov, čo sa výrazne odráža na ich zdraví. Neváhajte a príďte do rehabilitačného centra, kde vaše dieťa vyšetria a navrhnú vhodné postupy na zlepšenie jeho zdravotného stavu. Okrem toho vám ponúkajú poradňu, kde sa môžete dozvedieť množstvo potrebných a užitočných informácií o postupe liečby vášho dieťaťa.

Dieťa športovec – sú potrebné rehabilitácie?

Množstvo detí vykonáva určité športy, čo je na jednu stranu pre ich zdravie dobré, avšak niektoré druhy športov zaťažujú určitú časť tela, a preto je potrebné podstúpiť špeciálne rehabilitácie, ktoré sú určené priamo pre športové typy. Vaše dieťa vyšetria a skontrolujú jeho pohybové vzory. Nastavia mu vhodný strečing a kompenzačné cvičenia. Tiež je možné absolvovať poúrazovú fyzioterapiu, ktorá vaše dieťa rýchlo vráti späť na športovisko.

Napsat komentář