Zdravie a životný štýl

Jarná únava aj znížená imunita – len s jarným slniečkom sa do kondície nedostaneme

Na jar sa ozvú snáď všetky neduhy tela aj duše. Čakali by sme opak. Lenže naše telo je po zime unavené, chýbajú mu vitamíny, minerály, ale aj slniečkový vitamín D. Poďme sa preto pozrieť na to, ako na jarnú detoxikáciu a taktiež na podporu imunity.

Je jarná detoxikácia naozaj potrebnou?

Vaše telo vám odpovie samo. Ste unavenými, miesto toho, aby vás jarné počasie nabíjalo energiou? Cítite sa zle aj po psychickej stránke? Trpíte nespavosťou a aj keď nie ste skoro s nikým v kontakte, klepe vám na dvere viróza, či dokonca niečo horšie? Nebráňte sa detoxikácii. Očista tela by mala byť vaším štartom do jarných mesiacov. Skôr než sa vrhnete naplno do jarných športov a zdravého stravovania, skúste telo detoxikovať . Vhodné sú krátkodobé, jednodenné pôsty, kvalitnejší pitný režim, diétne opatrenie s minimom soli a cukrov, ale taktiež vhodné doplnky stravy.

Skvelou detoxikačnou trojicou pomocníkom sú sladkovodné riasy spirulina a chlorella, spolu s kvalitnou rozpustnou vlákninou, s inulínom. Nájdete ich spoločne v doplnku stravy Spirulina-Chlorella probiotikum 90 tabl. Ide o kvalitný výrobok českej spoločnosti Naturvita a predáva ho lekáreň Greenlike.sk. Spirulina a chlorella nie sú len módnym trendom. Tieto sladkovodné riasy majú obrovské množstvo dôležitých vitamínov a minerálov. Tie dostávame do tela v prirodzenej forme. Inulín potom zlepšuje vstrebávanie účinných látok.

Bráňte sa stresu aj vírusom

Na jar sme citlivejší k psychickým problémom, sme ale aj ľahkým cieľom pre vírusy. V dobe koronavírusovej pandémie preto musíme byť ešte opatrnejší. Pomocníkov nájdeme mnoho. Aj medzi kvalitnými produktami Naturvita, ktoré k nám dováža spoločnosť Happy Trade. Čo vyskúšať? Ak hľadáte kvalitný vitamín C, zvoľte si Extra C s postupným uvoľnovaním 90 tabl. Imunitu podporia liečivé huby reishi ako doplnok stravy Reishi 400 mg / vitamin C 40 mg / zinok 5 mg / 60 tabl., aj Allicor – sušený cesnak s vitamínmi špeciál, ktorý vás ani vaše okolie nebude obťažovať problematickým zápachom. Proti stresu a depresívnej nálade užívajte doplnok stravy Antistres.

TIP: A čo robiť, keď v kondícii nie sú vaše vlasy? Úspešným pomocníkom je BIOSIL pre vlasy a nechty 60 tab.

Napsat komentář