Krása a móda Zdravie a životný štýl

Ako zlepšiť stav pleti? Toto sú naše odporúčania

Túžite mať zdravú a krásnu pleť, bez akýchkoľvek nedokonalostí? V tom prípade ste tu správne. Prinášame vám tipy, ako sa starať o pleť tak, aby bola krásna, zdravá a žiarivá. O tom všetkom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Nič nie je horšie, ako zanedbať zdravie pleti. Vyrážky, pupienky a čierne bodky či akné sú veľmi nepríjemnou záležitosťou. Ak sa chcete týmto nepríjemnostiam vyhnúť, prečítajte si nasledujúce tipy, ktoré sú zaručené a už neraz pomohli mnohým ľuďom.

Používajte prírodnú kozmetiku

Skvelým riešením je, ak používate prípravky, ktoré obsahujú výlučne prírodné zložky. Ekodrogeria je výborná voľba, ktorá vašej pleti určite pomôže. Nie je totiž dobré, ak používate produkty, ktoré obsahujú nebezpečné a chemické látky. To pleti neprospieva a aj kvôli tomu môžu často vznikať rôzne nedokonalosti na pleti.

Pite dostatok vody

Ak budete denne piť dostatok čistej vody, vaše zdravie sa výrazne zlepší. To platí aj pre stav pleti. Zakúpiť si môžete aj produkty, ako napríklad fľaša Equa, vďaka ktorej budete mať vždy prehľad o tom, koľko ste už vypili vody.

Odporúča sa vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Všetko závisí od vašej výšky a telesnej hmotnosti. Eko fľaša na vodu je výborným riešením. Je totiž dôležité, aby ste o dennom príjme vody mali dostatočný prehľad.

Jedzte zdravo

Jedlo tiež závisí od toho, ako bude vyzerať vaša pleť. Preto sa vyhnite polotovarom, fast-foodom a tučným jedlám. Odporúčame vám zakomponovať do jedálnička viac zeleniny, ovocia, a tiež množstvo vitamínov a minerálov. Ak budete jesť pravidelne a zdravo, máte vyhraté. Stav vašej pleti sa totiž určite zlepší.

Okrem iného, pleť by ste si mali čistiť pravidelne. Najmä v období leta, kedy sa potíte viac. Používajte vhodné kozmetické prípravky a navštívte aj kožnú lekárku, ktorá vám so všetkým pomôže.

Napsat komentář