Bývanie

Ako oživiť exteriér domu? Tieto prvky stoja za povšimnutie!

Nič nie je horšie ako to, keď je váš dom neustále rovnaký a nič sa tam nemení. Mohlo by to prejsť až do frustrácie, kedy by ste sa vo vlastnom dome necítili pohodlne. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov na prvky, ktoré oživia exteriér vášho domu!

Nemusíte hneď všetko prerábať, aby ste vo svojom dome pocítili zmenu k lepšiemu. Niekedy postačí len výmena prvkov, ktoré tam máte dlho a ktoré sú možno už aj opotrebované. Samozrejme, všetko záleží aj od vás, vašich preferencií a možností.

Zmeňte dvere

Dvere do domu sú prvou vecou, ktorú si hneď všimnete. Ak ich už máte dlho, neladia k domu, poprípade túžite po ich zmene, hor sa do toho! Na výber máte v dnešnej dobe skutočne širokú škálu rôznych dverí. Spravidla sa odlišujú motívom a farbou. Niekedy postačí vymeniť len kľučky na vchodové dvere a motív sa hneď zmení. Preto nad zmenou dverí určite pouvažujte. Neváhajte si zaobstarať aj bezpečnostné dvere a kľučky na dvere, ktoré vás ochránia pred možnými zlodejmi. Určite to stojí za to.

Premaľujte fasádu

Ak si zarezervujete kvalitnú firmu, ktorá vám premaľuje fasádu, určite je to skvelý nápad. Väčšina domov má tú istú farbu dlhé roky a niekedy až navždy. Preto je iná farba výborným riešením na rýchlu zmenu, ktorá vás rozhodne poteší. Vyberajte si z neutrálnych farieb, poprípade môžete zaexperimentovať a vybrať si aj nejakú kombináciu živších farieb.

Terasa alebo balkón

Výborným riešením je oživenie aj terasy alebo balkónu. Neváhajte spraviť veľké poriadky a dať preč veci, ktoré jednoducho už nepoužívate. Urobíte si tak na balkóne alebo terase väčšie miesto. Okrem iného, neváhajte si vysadiť obľúbené bylinky, poprípade ovocie a zeleninu do kvetináčov. Budete tak mať vždy po ruke to, čo budete práve potrebovať. Môžete si tam dať aj rôzne svetielka alebo iné dekorácie.

Napsat komentář