Bývanie Ekonomika a financie

Zastaviť nútenú dražbu nehnuteľnosti je ľahšie, ako si myslite

Ľudia bojujúci s dlhmi sa môžu dostáť do nepríjemnej situácie, kde čelia dražbe nehnuteľnosti v rámci exekučného riadenia. Počet týchto prípadov sa neustále zvyšuje. Jedná sa o veľmi stresujúcu situáciu, kde dlžníkovi hrozí strata majetku a mnohokrát i strata strechy nad hlavou. Spoločne sa pozrime na to, ako v tomto prípade postupovať, dražbu zastaviť a nehnuteľnosť zachrániť.

Zásadným pravidlom je celu situáciu začať riešiť včas. Aj tu jednoznačne platí, že čim skorej sa začnete angažovať, tím je väčšia šanca na nápravu. Nedávajte si na čas .

Najjednoduchším riešením je obrátiť sa na odborníkov, akými sú napríklad spoločnosť Dadavik, ktorí vám poskytnú pomoc a poradenstvo. Bežný občan bez právneho vzdelania väčšinou netuší, aké ma možnosti. V rámci zahájenia dražby musia byt dodŕžane mnohé zákonne požiadavky. Tie mnohokrát nie sú dodŕžane a dražba je v tomto prípade protizákonná a je možne ju zastaviť. Stáva sa tiež, že sa veriteľ prostredníctvom dražby domáha plnenia, na ktoré nemá nárok. Tieto veci, ktorých si bežný občan nepovšimne, odborníci z Dadaviku ľahko odhalia.

Vzhľadom k tomu, že je každý prípad úplne iný, je potrebne v riešení dražieb nehnuteľnosti individuálni prístup. Stačí sa obrátiť na spoločnosť Dadavik s žiadosť o pomoc prostredníctvom kontaktného formulára. Do nasledujúceho dna vás bude kontaktovať špecialista, ktorý sa s vami dohodne na ďalšom postupe. Detailne preštuduje informácie o vašom prípade a nájde riešenie, presne vám na mieru.

Nie je treba sa obávať. Špecialisti z Dadaviku vám všetko vysvetlia jasne, zrozumiteľne a prevedú vás procesom zastavenia dražby nehnuteľnosti krok za krokom.

Možnosti, ktoré dlžník ma sú napríklad nasledujúce:

  • Napadnúť dražbu nehnuteľnosti pred jej vykonaním, vrátane návrhu na neodkladne opatrenie, na základe ktorého, sud zakáže veriteľovi nehnuteľnosť vydražiť.
  • Určenie neplatnosti dražby nehnuteľnosti po jej vykonaní.
  • Domáhanie sa náhrady škody za nezákonne vykonanie dražby
  • Vyhnutie sa dražbe vyplatením pohľadávky napríklad refinancovaním úveru 

Nečakajte až bude neskoro, urobte prvý krok ešte dnes a získajte vašu nehnuteľnosť naspäť do svojich rúk.

Napsat komentář