Zdravie a životný štýl

Na čo slúžia tejpovacie pásky a ako ich správne používať?

V súčasnosti sú mimoriadne obľúbené tejpovacie pásky, ktoré prinášajú hneď niekoľko výhod. Používajú sa na viacero spôsobov, no princípom je, aby ste ich vedeli správne nalepiť. O tom všetkom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch v tomto článku.

Možno ste o nich už počuli a možno nie. Pravdepodobne ste tejpovacie pásky dosiaľ zahliadli len na športovcoch. Samozrejme, tento produkt neslúži na okrasu, ale má svoje zdravotné benefity. Používať ich môže ktokoľvek, no ak ste ich ešte nemali, odporúčame vám obrátiť sa na odborníkov v tejto oblasti. Môže ísť napríklad aj o fyzioterapeuta.

Ako vám tejpy pomôžu?

Pravdepodobne vás zaujíma najmä to, na čo tejpovacie pásky slúžia. Vo všeobecnosti vám však prinesú úľavu od bolesti a upokoja namáhané svaly. Aj to je dôvod, prečo sa tejpy používajú najmä v rámci vrcholových športovcov. Tejpovacie pásky pomáhajú aj pri lokálnych opuchoch, sú skvelým riešením na akútne jazvy a vďaka ním je možné predísť zraneniam rôzneho druhu. Tieto produkty vám však pomôžu aj pri podpore funkcie šliach a väzív.

Doba zotrvania tejpu na koži

Dôležité je tiež povedať, že tejpovacie pásky by ste mali meniť každé 3 – 5 dní. Ak by ste ich nechali na koži dlhšie, mohlo by to spôsobiť kožné problémy rôzneho druhu, poprípade vám vyvolajú tejpy alergiu. To však nehrozí v situácii, že tejpovacie pásky budete meniť pravidelne. Všetko tiež záleží od umiestnenia a kvalite lepidla. Tie kvalitnejšie vydržia na koži aj celý týždeň a tie menej kvalitné aj dva dni.

Tejpovať môžete aj sami

Ak patríte medzi tých väčších odvážlivcov, tejpovať môžete aj sami. V prvom rade by ste však túto činnosť mali prenechať na odborníkov, ktorí vám ukážu, ako na to. Vo všetkom vám poradia tak, aby ste to nabudúce mohli robiť sami. Preto neváhajte a zaobstarajte si tejpy aj vy.

Napsat komentář