Bývanie

Feng shui interiér. Na čo pri zariaďovaní nezabudnúť?

Feng shui nie je iba o usporiadaní nábytku, predstavuje omnoho viac. Ide o fiozofiu, ktorá sa zaoberá rovnováhou v interiéroch, vďaka ktorej budete žiť harmonickejší život. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre moderný, rustikálny, alebo vintage štýl. To, na čom záleží najviac, je vniesť do interiéru pohodu, komfort a harmóniu. Ako si zariadiť spálňu podľa štýlu Feng shui?

Do spálne nepatrí žiadna elektronika

Spálňa slúži predovšetkým na spánok a relax a preto by v nej nemali byť žiadne prvky, ktoré vás od účelu rozptyľujú. Medzi ne patrí najmä elektronika. Zabudnite preto na televíziu, na ktorú budete mať z postele skvelý výhľad, aj na mobilný telefón na nočnom stolíku. Budík v telefóne nahraďte tradičným budíkom.

Kvalita vzduchu je dôležitá

Vzduch v spálni musí byť čerstvý a plný kyslíka. Aj preto by ste mali o kvalitu vzduchu dbať a spálňu často vetrať. Príjemnú atmosféru môžete v spálni navodiť aj prostredníctvom voňavého esenciálneho oleja.

Farby a amtosféra

Do izby umiestnite iba hamornické farby, ktoré nepôsobia rušivým dojmom. Extravagantné odtiene si radšej nechajte na iné miestnosti. Spálňa by sa mala niesť v prírodných a upokojujúcich farbách. Týka sa to dekorácií, stien, zariadenia aj podlahových krytín. Skvelou voľbou je drevená podlaha alebo laminátová podlaha v sivom odtieni, ku ktorej poľahky doladíte mäkký kusový koberec.

Umiestnenie postele

Posteľ je kľúčovým kúskom v každej spaĺni a na jej umiestnení záleží. Mala byw byť umiestnená oproti najdlhšej stene. Vyhýbajte sa umiesteneniu postele oproti dverám alebo do rohu.

Dovoľte energii prúdiť

Najviac energie prúdi v miestach, kde sa bežne pohybujete. Na to myslite pri rozmiestňovaní ďalšieho nábytku a dekorácií. Vyhýbajte sa blokovaniu energetickej cesty a energie ako takej a kúsky naaranžujte tak, aby nepôsobili rušivo.

Napsat komentář