Bývanie Správy a zajímavosti

Starostlivosť a údržba srsti psa

To ako často treba kúpať vášho psa záleží predovšetkým od jeho šikovnosti a schopnosti urobiť zo svojho krásneho kožúšku zafúľaný a špinavý „predmet“. Psov nie je vhodné umývať šampónmi, ktoré sú určené pre ľudí. Majú odlišné pH ako srsť psa a zmývajú jej ochrannú tukovú vrstvu, ktorú má pes vytvorenú na povrchu tela. Vybrať vhodný šampón vám pomôže váš veterinár, ale dobre vedia poradiť aj v tomto internetovom obchode. Pokiaľ nemáte s vašim psíkom výstavné ambície a máte ho pre svoje potešenie – odporúčam značky beanatur a kw kozmetika.

Pokiaľ ste boli s vašim miláčikom vonku na prechádzke a jeho srsť je iba zaprášená, je vhodnejšie ho osprchovať vlažnou vodou ako umyť šampónom. Šampón stačí použiť 1x mesačne. Psíka je po vykúpaní nevyhnutné dôkladne osušiť či už uterákom alebo fénom a rozčesať (ja zvyknem rozčesať srsť aj pred kúpaním – zabránim tak tvorbe chuchvalcov a potom sa lepšie rozčesáva).

Dôležitá súčasť starostlivosti o peknú srsť je aj vhodná strava. Čim je vášho miláčika vhodné kŕmiť vám poradí váš veterinár. Kvalitný, zdravý a lesklý kožúšok vám zabezpečí kvalitné kŕmenie a správna starostlivosť o ňu.

Napsat komentář