Krása a móda Zdravie a životný štýl

Prevencia nádoru krčka maternice

Nádor krčka maternice patrí medzi najčastejšie ochorenia žien, najmä tých v strednom veku. Dnes nie je nič nezvyčajné, keď toto ochorenie postihne aj mladé ženy.

Aj keď v súčasnosti nie je známy jasný dôvod vzniku ochorenia ako je rakovina krčka maternice, dôležitá je prevencia. Samozrejme, tak ako pri všetkom, aj v tomto prípade platí, že je potrebné dodržiavať zdravý životný štýl. Správne nastavená psychika je ďalším dôležitým faktorom.

Ako dobre vieme, existuje aj očkovanie proti rakovine krčku maternice, ktoré sa však uskutočňuje v detskom veku. Ako sa však chrániť v dospelosti, ak ste získali nepriaznivé výsledky? V tomto článku si povieme niečo o tom, čo je to konizácia krčka maternice.

Liečebná metóda

Pod konizáciou krčka maternica môžeme chápať aj istú liečebnú metódu, ktorá sa zaoberá diagnostikou a zároveň aj liečbou rôznych abnormalít krčka maternice. Táto liečebná metóda prináša hneď niekoľko benefitov. Ide o cielenú prevenciu, ktorá je mimochodom veľmi účinná.

Priebeh zákroku

Celý zákrok prebieha pod anestéziou, vďaka ktorej nebudete pociťovať bolesť. Najskôr sa odoberú vzorky z maternice a zároveň sa odstránia patologické ložiská. Tieto miesta by mohli neskôr spôsobiť nádory a iné komplikácie. Konizácia krčka maternice sa uskutočňuje až po nepriaznivých výsledkoch, ktoré súvisia s onkocytologickým vyšetrením.

Pooperačný režim a cena

Žena môže opustiť kliniku už niekoľko hodín po zákroku. Je však potrebné dodržiavať všetky opatrenia od lekára. V prvom rade je dôležitý oddych a vyvarovať sa ťažkej fyzickej záťaži. Pravdepodobne vás bude zaujímať cena konizácie krčka maternice. Čiastka sa pohybuje okolo 300 €, pričom záleží aj od rozsahu postihnutia. Konizácia sa však v tomto prípade rozhodne oplatí. Predsa len, zdravie by malo byť vždy na prvom mieste.

Napsat komentář