Obchody a služby Správy a zajímavosti

Čo nesmie chýbať v peračníku školáka

Školský rok je v plnom prúde a vaše deti určite svedomito pripravujete na vyučovanie. Neodmysliteľnou súčasťou procesu výučby sú aj školské pomôcky ktoré potrebuje každý žiak. Školská aktovka, peračník, zošity, učebnice a samozrejme aj desiata. Dobre pripravený školák je šikovný školák. Preto by nemala chýbať ani výbava peračníku, aby mali žiaci s čím písať a kresliť.

Na žiakov sú kladené častokrát vysoké nároky, najmä čo sa týka prípravy a školských potrieb. Každý žiak by mal so sebou nosiť do školy každý deň aspoň dve perá, dve ceruzky a samozrejme aj strúhadlo. Pretože s tupou ceruzkou by ich kreslenie a rysovanie malo veľké odchýlky.

Škola naša každodenná

Do školy veru treba chodiť a samotné učenie nám môžu školské pomôcky len zjednodušiť. Ak sa napríklad musíte naučiť množstvo učiva, vyznačte si zvýrazňovačom to dôležité a bude sa vám to ľahšie pamätať. Pri písaní poznámok môžete využívať farebne odlíšené perá alebo gélové trblietavé perá, vďaka ktorým si jednoduchšie odlíšite témy v poznámkach. Peračník plný pier bude vašim pomocníkom, vďaka ktorému budú vaše školské časy príjemnejšie.

Rysovanie, kreslenie, gumovanie

Na matematike budete okrem pravítka, rysovacích pomôcok a kalkulačky potrebovať aj kružidlo, s ktorým môžete kresliť kružnice. Na kreslenie a maľovanie sa môžete vybaviť množstvom pasteliek a ceruzky, ktoré využijete pri výtvarnej výchove. Nezabúdajte aj na gumu, ktorú určite radi nájdete v peračníku, najmä keď sa pri kreslení či rysovaní pomýlite a budete to chcieť zmazať. Aj škola môže byť zábavou, keď si so správnymi pomôckami uľahčíte vyučovanie. Navyše, keď si od vás bude chcieť požičať pero pekná spolužiačka či spolužiak, určite je lepšie mať ich vo výbave viac. Plné peračníky a plné zošity učiva, už to všetko len správne použiť.

Napsat komentář