Krása a móda Zdravie a životný štýl

Zirkónové zuby: Aké prinášajú benefity a prečo sa ich oplatí mať?

Hľadáte ideálne spôsoby, ako vylepšiť svoj úsmev a zároveň zabezpečiť dlhodobú funkčnosť zubov? V tom prípade máme pre vás ideálne riešenie – zirkónové zuby, ktoré sa čoraz častejšie dostávajú do popredia. Aké prinášajú benefity a v akých situáciách sa najčastejšie využívajú? Na to všetko sme sa pozreli bližšie.

Zirkónové zuby predstavujú v zubnom lekárstve pokročilú a inovatívnu technológiu. Zirkón je materiál, ktorý sa používa a na výrobu koruniek, mostíkov, implantátov alebo iných protetických riešení v zubnom lekárstve. Má výnimočné vlastnosti, medzi ktoré patrí biokompatibilita, pevnosť a vyššia odolnosť voči opotrebovaniu. Zirkón sa tak stáva ideálnym materiálom na výrobu zubných náhrad. Zirkónové zuby sa čoraz viac dostávajú do popredia a ľudia si ich obľubujú aj z dôvodu, že ich odporúčajú najväčší odborníci z oblasti stomatológie.

Estetika a funkčnosť v jednom

Zirkón je materiál, ktorý vyniká estetickou funkciou, pretože sa podobá farbe zubov. Zirkónové zuby tak vyzerajú veľmi prirodzene a esteticky príťažlivo, čo zaručene radi oceníte. Stávajú sa tak ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po krásnom a prirodzenom úsmeve. Okrem iného, rozhodne ide o investíciu, ktorá sa oplatí. Odzrkadlí sa to na dlhej životnosti týchto zubov, kvalitnom prevedení a dokonalej funkčnosti.

Mimoriadne pevné

Ďalšou veľkou výhodou zirkónových zubov je skutočnosť, že vynikajú vysokou pevnosťou a odolnosťou voči zlomeniu či opotrebovaniu. Pacienti tak môžu bez akýchkoľvek problémov jesť aj tvrdšie potraviny a zároveň tak zabezpečujú aj dlhodobú životnosť týchto protetických riešení. Zirkónové implantáty sú také, na ktoré si pacienti dokážu veľmi rýchlo zvyknúť, čo je, samozrejme, veľký benefit.

Minimálna invazitiva

Zirkónové zuby predstavujú mimoriadne šetrný proces pre pacientov. Celý zákrok je bezbolestivý, pretože sa pacientom podáva lokálna anestéza. Miernu bolesť alebo tlak môžu cítiť niekoľko hodín po zákroku, ale to zvykne veľmi rýchlo odznieť.

Napsat komentář