Zdravie a životný štýl

Vitamíny a doplnky stravy

Po celý rok, potrebuje naše telo vitamíny. Tie sa prirodzene nachádza v potravinách, ktoré konzumujeme. Môžeme je ale dopĺňať aj formou tabliet. Tieto vitamíny sú určené ľuďom všetkých generácií. Vitamíny majú rad blahodárnych účinkov na náš organizmus. Ich nedostatok na nás má zákonite negatívny dopad a prejavuje sa veľmi rôznorodo. Niekedy ho ani nemusíme rozpoznať.

Vitamíny skupiny B sa starajú o psychickú pohodu a zdravý vzhľad pokožky, nechtov a vlasov. Všetky vitamíny skupiny B v jednom môžete zakúpiť pod názvom B-komplex. Samostatne u značky MedPharma zoženiete napríklad vitamín B12 čiže kyselinu listovú, alebo vitamín B2, ktorý je vhodné užívať po úrazoch alebo pri kožných problémoch. Nedostatok vitamínov skupiny B sa prejavuje podráždenosťou, únavou, afty av krajnom prípade aj vypadávaním vlasov. Všetky vitamíny skupiny B sú rozpustné vo vode. Predávkovanie týmito vitamíny teda rozhodne nehrozí.

Ak hľadáte kvalitu, voľte vitamíny značky MedPharma. V jej ponuke nájdete vitamíny skupiny B, vitamín C, A, E aj D. Jednotlivé vitamíny sú nakombinované tak, aby sa ich účinky navzájom dopĺňali. Môžete si teda zakúpiť napríklad vitamín A v kombinácii s vitamínom D, vitamín B12, vitamín C sa šípkami alebo beta karotén, ktorý je prirodzeným zdrojom vitamínu A. Vitamín A sa radí medzi antioxidanty, ktoré chránia náš organizmus pred nepriaznivými vplyvmi. Nedostatok vitamínu A okrem iného môže spôsobiť problémy so zrakom alebo zníženie obranyschopnosti organizmu.

V čase výskytu chrípkových epidémií, počas chladného počasia alebo v prípade prechladnutia by ste nemali zabúdať na vitamín C, ktorý je prirodzene obsiahnutý v ovocí a zelenine. Ľudské telo si ho nie je schopné samo vyprodukovať. Veľkým zdrojom vitamínu C je šípky, preto pod značkou MedPharma môžete zakúpiť vitamín C priamo v kombinácii s šípkou.

Vitamíny sú nevyhnutné k správnemu fungovaniu nášho organizmu. Chcete si udržať pevné zdravie, dobrú náladu a krásnu pokožku? Vitamíny a ich blahodarné účinky rozhodne nepodceňujte.

Vyberte si vitamíny presne pre vás..

Napsat komentář