Ekonomika a financie

Splácanie Vašich pôžičiek

Požičať si peňažné prostriedky vie byť výhodné a sem tam sa to hodí. Zvlášť vo chvíli, ak nevlastníte dostatok prostriedkov na pokrytie naliehavých výdavkov či na výnimočné príležitosti. Ovšem i s finančnou pôžičkou je nutné zaobchádzať rozumne. Zapožičané peniaze je potreba mať neustále na zreteli a nespúšťať z nich oči. Pôžička alebo úver sú hocijaká dohoda, na základe ktorej získate finančné prostriedky, tovar alebo služby a súhlasíte s tým, že za ne zaplatíte potom.

Pôžičky sa väčšinou delia do dvoch kategórií – úvery s ručením a pôžičky bez ručenia. Pôžička bez ručenia nevyžaduje žiadne ručenie v podobe zmeniek, zálohou domácich spotrebičov alebo nehnuteľností. Zástava je predmet rovnakej či vyššej hodnoty než je hodnota úveru, ako napr. auto, chladnička, TV alebo dom.

Prvotriedny spôsob, ako riadiť peňažné prostriedky v domácnosti je mať neustále prehľad o tom, na čo vynakladáte každý týždeň vaše peniaze. Vytvorte si zoznam svojich pravidelných výdavkov. Takýmto spôsobom budete mať prehľad o finančných prostriedkoch, ktoré od Vás odchádzajú a budete sa môcť uistiť, že neodchádza viac ako prichádza. V takomto prípade teda pôžičky nemusia byť nevyhnutné.

Napsat komentář