Obchody a služby Zdravie a životný štýl

Pre bábätko vyberte nielen dobrý kočík, ale aj fusak

Fusak patrí k základnej výbave každého novorodenca. Zimné deti v ňom už odchádzajú z pôrodnice, iné si na jeho použitie počkajú do prvých chladných dní. Ako si fusak vybrať?

Hrejivý fusak je určený pre chladné, predovšetkým zimné mesiace. Bábätká zahreje obvykle v kočiariku, ale potrebujeme ho aj do autosedačky v aute. Vyskúšajte si, s akým fusakom sa dieťa do autosedačky vojde, alebo dieťa vo vajíčku, v autosedačke pre najmenšie deti do 6 mesiacov, riešte iným zateplením. Používajú sa napríklad ľahké, ale súčasne teplé zavinovačky z fleece, ktoré sú však menej obmedzujúce pokiaľ ide o pohyb dieťaťa.

Ako vybrať veľkosť fusaku?

Fusaky sa predávajú v rôznych dĺžkach. Kratšia môže, ale nemusí byť dostatočnou. Pokiaľ fusak plánujeme podľa dátumu narodenia používať dve zimy, vhodný je taký, ktorý je dlhší. Obvykle ide o modely, kde sa dá predĺženie fusaku pripnúť alebo odopnúť. Je to praktický fusak so zapínaním na zips a s odopínateľným predĺžením. Aký fusak potrebujeme záleží a dieťati – na tom, ako rýchlo rastie, aj na tom, či bude chcieť byť v kočíku. Mnoho detí v kočíku byť nechcú a preferujú veľmi rýchlo nosítka.

Fusaky podľa materiálu a výbavy

Dnes je najčastejším materiálom fusaku kombinácia ľahkej šušťákoviny na povrchu s fleecom vo vnútri. Obľúbené je prevedenie minky (fleece s bodkami inej výšky vlákna). Fusaky pre extrémnejšie prostredie bývajú ešte dodatočne zateplené vatelínom, niekedy perím či vlnou. Vrchná vrstva býva v týchto prípadoch nepremokavá a odolná vetru. Praktické sú fusaky so zapínaním na zips pre jednoduché vyberanie a ukladania dieťatka. Vhodná je možnosť zatiahnutia podhlavníkovej časti. Niekedy sa k fusaku predávajú aj doplnky – rukavičky či teplé návleky na nožičky. Teplou a príjemnou pre dieťa býva aj odpínacia kožušinka okolo hlavovej časti fusaku. Fusak si samozrejme vyberte aj podľa jeho farby a vzoru tak, aby sa vám hodil ku kočiariku.

Napsat komentář