Krása a móda Zdravie a životný štýl

Cesnak a jeho benefity: Prečo sa ho oplatí konzumovať?

Cesnak nielenže dokáže dodať každému jedlu nezameniteľnú chuť, ale tiež prináša celé spektrum zdravotných benefitov. Už v staroveku sa cesnak využíval najmä pre svoje liečebné vlastnosti a dodnes je ho odporúča konzumovať po celom svete.

Pokiaľ nemáte v obľube charakteristickú chuť cesnaku, výbornou alternatívou sú výživové doplnky s obsahom cesnakovej sušiny. Napríklad, veľmi odporúčaný je Allicor od výrobcu Naturvita. Tento doplnok výživy je vyrobený tak, aby mal zachované všetky účinné látky. Konzument tak nie je obťažovaný cesnakovým pachom a pritom má všetky zdravotné benefity.

Posilňuje imunitný systém

Vedeli ste o tom, že cesnak dokáže do vysokej miery posilniť imunitný systém. Je totiž bohatý na zdraviu prospešné zlúčeniny, ktoré majú, predovšetkým, protizápaloví a antivírusové vlastnosti. Konzumácia cesnaku tak posilňuje obranyschopnosť človeka a zároveň je veľmi efektívna v rámci boji proti infekcii. Okrem iného, samotný cesnak má za úlohu podporiť aj zdravie srdca. Znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak.

Zlepšuje trávenie

Cesnak sa odporúča konzumovať aj z toho hľadiska, že veľmi efektívne dokáže zlepšiť trávenie. Stimuluje totiž produkciu tráviacich enzýmov a tým zlepšuje aj vstrebávanie živín. Preto, ak máte problémy s trávením, konzumácia cesnaku je jedným z efektívnych spôsobov, ako ich vyriešiť.

Odstraňuje toxíny z tela

Keďže cesnak obsahuje biologicky aktívne látky, je o ňom známe, že má antioxidačné vlastnosti. Aj samotný cesnak totiž obsahuje antioxidanty, ktoré napomáhajú pri neutralizácii voľných radikálov v tele a vďaka tomu chránia bunky pred poškodením. Ako dobre viete, v tele sa škodlivé látky usádzajú každý deň. Pri ich nadbytku môže dôjsť ku tvorbe ochorení, prípadne iných zdravotných komplikácií.

Napsat komentář