Krása a móda Zdravie a životný štýl

Na metličky nie s metlou, ale s laserom

Nepekné metličkové žilky trápia nejednu ženu vo vyššom veku. Ochorenie nie je bolestivé ani nákazlivé ale je veľmi neestetické. Na tvári si môžete pomôcť hrubšou vrstvou make-upu, ale kto by chcel stále chodiť takto nadmerne nalíčený. Metličky na nohách sa dajú zakryť nohavicami alebo dlhou sukňou. Ale čo robiť v lete? V plávkach sú Vaše metličky nemilosrdne odhalené.

Vznik metličiek má rad príčin. Svoju úlohu môže zohrať dedičnosť, nedostatok pohybu, nadváha, vysoký krvný tlak, nezdravá strava, ale aj hormonálne zmeny a nadmerné slnenie. Metličky sa môžu objaviť v akomkoľvek veku. Ich výskyt je častejší u žien ako u mužov. Na rozdiel od kŕčových žíl ich nesprevádzajú žiadne potiaže ani bolesti.

Metličkové žilky sa liečia špeciálnymi kompresnými pančuchami, nepríjemnou sklerotizáciou a laserom. Liečba laserom je najúčinnejšia metóda, ktorá v súčasnosti existuje. Po zákroku ošetrené miesto prechodne stmavne, ale v priebehu 10 dní zafarbenie vymizne a ložisko vybledne. Je potrebné dodržiavať rady lekára a dôsledne sa chrániť pred slnečným žiarením.

Aj keď metličky lekári považujú iba za kozmetický problém, jeho výskyt môže predznamenávať vznik niektorého vážneho žilového ochorenia.

Napsat komentář