Krása a móda

Doprajte vašim nohám a chodidlám tú správnu opateru

Každé ročné obdobie špecifickým spôsobom pôsobí na pleť a pokožku jednotlivých častí tela. Zatiaľ čo väčšina kozmetických prípravkov a procedúr sa sústredí predovšetkým na pokožku tváre a dekoltu, ktoré bývajú vystavené priamym vplyvom prostredia, pri ošetrovaní pleti by sme nemali zabúdať ani na iné časti tela.

Chodidlá a nohy obecne trpia jednak výraznou záťažou neustáleho pohybu, jednak je ich pokožka namáhaná potením a zvýšenou vlhkosťou, prachom alebo neustálym uzavretím v teplých topánkach. Nevhodné oblečenie z umelých materiálov či časté nosenie uzatvorených topánok môžu narušovať kvalitu pokožky na chodidlách a zapríčiniť tak nepríjemné choroby vznikajúce baktériami či mykózou. Správna starostlivosť o nohy a chodidlá by tak mala byť veľkou prioritou najmä v zimných mesiacoch, kedy ich ohrozenie stúpa.

Ako sa starať o pokožku nôh

Pokožka nôh býva často podráždená predovšetkým pri častom holení, ale tiež pôsobením nečistôt a prachu, preto je potrebné ju pravidelne dôkladne ošetrovať a vyživovať, aby dosahovala potrebných kvalít a homogénnych charakteristík. K tomuto účelu je vhodné na nohy pravidelne nanášať peeling alebo scruby, napríklad od značky Bodyboom, a to najmä v letných mesiacoch, kedy dochádza k vystaveniu pokožky na nohách pôsobeniu slnečného žiarenia. Celoročne by sa mali nohy rovnako ako pleť na celom tele, pravidelne hydratovať pomocou vhodných telových mliek, sprejov či krémov. Prípravky na starostlivosť o telo dodajú pokožke potrebné živiny, ktoré jej pomáhajú sa dostatočne regenerovať (celú škálu veľmi príjemných produktov si môžete zadovážiť pod kozmetickou značkou Flormar).

Starostlivosť o chodidlá

Na rozdiel od nôh sú chodidlá vystavované predovšetkým veľmi rýchlym zmenám teploty a vlhkosti. Tieto výkyvy zapríčiňujú vysúšanie a rohovatenie pokožky, ktorá je naviac (hlavne na pätách) namáhaná tlakom. Odumreté vrstvy kože je potrebné prácne odstraňovať, aby zostávala pokožka kvalitná a zdravá. Pre zachovanie a vyživenie pokožky na chodidlách a nohách je možné aplikovať špeciálne prípravky označované ako exfoliačné ponožky, ktoré chodidlá regenerujú a revitalizujú.

Napsat komentář