Bývanie

Kvalitné riešenia tam, kde nie je kanalizácia

V prípade stavieb, rodinných domov a menších objektov, ktoré nemajú pripojenie na kanalizáciu, prichádza riešenie v podobe betónových žúmp. Aj napriek tomu, že v mnohých prípadoch sa toto slovo využíva v negatívnom či nepríjemnom kontexte, ide o bežnú a mnohokrát aj nevyhnutnú súčasť mnohých stavieb. Betónové žumpy ponúkajú kvalitné riešenie v prípadoch, kedy stavba nemá prístup ku kanalizácii. 

Či už staviate rodinný dom, víkendovú chatu či inú stavbu a nemáte možnosť pripojiť ich na verejnú kanalizáciu, v tomto prípade sa budete musieť poobzerať po alternatívnych riešeniach. V skutku nejde o nič nepríjemné, práve naopak, ide o nevyhnutnosť, ktorá v konečnom dôsledku uľahčí bývanie či pobyt v danej stavbe, napríklad na chate. Betónové žumpy sú spoľahlivým riešením. Existuje niekoľko druhov, z ktorých si pre svoju stavbu môžete vybrať. Vo všeobecnosti rozlišujeme jednokomorové a dvojkomorové betónovéžumpy.

Spoľahlivé a ekologické

Jednokomorová betónová žumpa je ideálnym riešením pre stavby či rodinné domy menších rozmerov bez napojenia na kanalizáciu. Výber veľkosti jednokomorovej žumpy závisí od počtu osôb v domácnosti alebo od počtu osôb využívajúcich daný objekt. Dvojkomorová betónová žumpa je zas vhodná pre rodinné domy s väčším počtom obyvateľov, radovú zástavbu či stavebné objekty s väčšou koncentráciou osôb. Takáto dvojkomorová betonová žumpa je rozdelená na dve časti, respektíve dve samostatné komory. Vďaka tomu je zabezpečené čiastočné prečistenie odpadovej vody. Jedna komora je určená na usadzovanie objemnejších usadenín a druhá na usadzovanie jemnejších usadenín. Vo vrchnej časti sa udržiava voda zbavená usadenín a vypúšťa sa do povrchových vôd, vďaka čomu ani vyprázdňovanie žumpy nebude potrebné realizovať často.

Na kvalite záleží aj v tomto prípade

Dôležité je, aby boli betónové žumpy vyrobené z kvalitných materiálov. Pri výbere sa zamerajte na predajcov, ktorí garantujú kvalitné materiály. Jedným z nich je aj výrobca pôsobiaci na slovenskom a českom trhu Žumpy – STAV s.r.o., ktorý garantuje kvalitný betón, oceľovú výstuž aj pokrytie špeciálnym asfaltovým náterom, ktorý slúži na predĺženie životnosti žumpy. Okrem toho, ponuka od beton-zumpy.sk obsahuje aj produkty ako septik, betónová garáž či vodomerná betónová šachta. Všetky tieto produkty, zároveň aj betónové žumpy, spĺňajú najvyššie normy kvality. Sú vysoko odolné voči mechanickému aj chemickému poškodeniu a taktiež odolávajú aj tlaku, hmotnostnej záťaži ale aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. Betón, ktorý sa na ich výrobu používa, obsahuje špeciálne prísady, ktoré zabezpečujú maximálnu pevnosť, tesnosť a izoláciu. Práve vďaka tomu je riziko znečistenia okolitej vody a pôdy nulové.

K ďalším kvalitným produktom dodávateľa Žumpy – STAV s.r.o. patrí napríklad vodomerná betónová šachta.Táto slúži ako vodovodná prípojka a zároveň chráni vodomer. V podstate vodomerná betónová šachtaposkytuje jednoduchý prístup k vodomeru a vo väčšine prípadov sa využíva na miestach, kde nie je možné osadiť vodomernú jednotku do interiéru budovy. Vodomerná betónová šachta ma v porovnaní s plastovou výhodu v tom, že je stabilnejšia, trvácnejšia a zároveň aj ekologickejšia.

Praktické a kvalitné riešenia sú na nezaplatenie. A to platí aj v prípade stavieb bez pripojenie na kanalizáciu. Aj keď je táto problematika občas tabuizovaná, je bežnou súčasťou a netreba podceňovať kvalitný výber vhodných produktov. Zamerajte sa na kvalitné a spoľahlivé materiály, aby ste si zabezpečili nielen kvalitné, ale aj dlhotrvajúce riešenia pre váš rodinný dom či stavbu.

Napsat komentář