Bývanie

Šetrite energiu, aj peniaze!

Väčšina z vás určite vie akú spotrebu má vaše auto na 100 km. Ale čo spotreba domu, alebo kancelárie? Kto z vás tuší koľko jej spotrebujete za rok na 1 m²? Asi by vás prekvapilo keby ste sa to dozvedeli.

Vedeli ste, že súčasne postavené domy majú spotrebu tepla 80 – 150 kWh/m² za rok, Nízkoenergetické 30 – 50 kWh/m² za rok a Pasívne do 15 kWh/m² za rok ?

Viete aký tip energeticky úsporného domu si vybrať?

Úsporný dom
„Chcete vyšší komfort za nízku cenu?“
Najobľúbenejší energeticky úsporný dom si zachováva všetky prednosti tradičných stavieb. Je to však najlepšie riešenie pre rodinu, ktorej leží na srdci kvalita bývania, životného prostredia, ovzdušia a zdravia rodiny. Energeticky úsporný dom tak môžete mať rýchlo a bez obavy zvýšených nákladov. Výsledná stavba má výborné tepelné izolačné vlastnosti a príjemnú vnútornú klímu. Dobre navrhnutý a zrealizovaný úsporný dom šetrí jeho užívateľom až 50% nákladov na energiách na vykurovaní.

Nízkoenergetický dom
„Je pre vás úspora energii kľúčová?”
Nízkoenergetický dom je vhodný pre ľudí, ktorí myslia komplexne a dlhodobo chcú znižovať náklady na bývanie a energie. K svojmu životu pristupujú zodpovedne, s ohľadom na budúcnosť a kvalitu života celej svojej rodiny. Nízkoenergetický dom tak okrem úspory energií prispieva k zdravému bývaniu a veľmi príjemnej vnútornej klíme.

Pasívny dom
„Chcete to najlepšie čo dnešné stavebníctvo ponúka?”
Pasívny dom je dokonalé riešenie pre extrémne úsporné domy.
Ak ste mladá rodina s malými deťmi, starší manželský pár či rodina, ktorá chce len zvýšiť svoj životný štandard, určite by ste mali myslieť aj na kvalitu životného prostredia a zdravie. V dnešnej dobe sa stále viac a viac rozširujú choroby dýchacieho systému ako astma, rôzne druhy alergií, či kožné ekzémy. Najlepším riešením je pasívny dom, kde je vysoká kvalita vzduchu, vynikajúca tepelná a zvuková izolácia a nízke náklady na spotrebu energií. Je to dom, ktorý s vami dýcha a spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Presvedčte sa, že aj Váš rodinný dom môže byť nielen krajší ale zároveň aj úspornejší ako ten, ktorý bude stať vedľa Vášho.

Napsat komentář