Bývanie

Strešné krytiny: Aké typy poznáme?

V prípade, že staviate nový dom alebo ho rekonštruujete, budete si musieť vybrať vhodnú strechu. Základom sú strešné krytiny, ktoré v súčasnosti môžete zakúpiť v rôznych prevedeniach. Aby sme vám výber uľahčili, prinášame vám prehľad najzákladnejších typov tohto produktu.

Podľa čoho si vyberať strešné krytiny? Základom je materiál, ktorý preferujete. Následne ide o jednotlivé vlastnosti konkrétneho typu strešných krytín. V nasledujúcich riadkoch si postupne predstavíme strešné krytiny na základe použitého materiálu.

Betónová strešná krytina

Možno ste už o tomto type počuli. Ide o strešnú krytinu, ktorá pozostáva z betónu. Je ekonomický výhodná a taktiež sa môže použiť na všetky typy budov. Či už sa jedná o rodinné domy, chaty či pamiatkové budovy. Okrem iného, betónová strešná krytina je mechanicky odolná a vyznačuje sa perfektnou pevnosťou. Tento typ krytiny je taktiež odolný voči nepriaznivým podmienkam ako je silný vietor, krupobitie či dážď.

Plechová strešná krytina

Medzi najkvalitnejšie strešné krytiny patrí aj tá, ktorá je vyrobená z plechu. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, dlhou životnosťou a protikoróznou ochranou. Tento typ strešných krytín je vhodný najmä na strechy rodinných domov. Výhodou je široká škála farieb. Plechová strešná krytina každej budove vytvorí komfortný a výnimočný vzhľad.

Keramická strešná krytina

Strešná krytina z keramiky je známa pre svoju mechanickú pevnosť. Výhodou je taktiež nenáročná starostlivosť a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam z vonkajšieho prostredia. Tento typ krytiny nepotrebuje žiadne dodatočné nátery či špeciálnu starostlivosť. Vďaka tomu ušetríte množstvo času a financií, čo je skutočne výhodné. Okrem iného, keramická strešná krytina je odolná aj voči vysokým teplotám, kedy sa stáva ohňovzdornou a nehorľavou.

Preto neváhajte a vyberte si strešnú krytinu na základe použitého materiálu. Vopred sa dôkladne informujte vlastnosťami tohto produktu, a tak sa vyhnete akýmkoľvek problémom.

Napsat komentář