Bývanie Obchody a služby

Koberec ako perfektná podlahová krytina do spálne

Koberce z módy nevyšli. Naopak, stále sa držia na vrchných priečkach popularity a mnoho ľudí ich volí ako podlahovinu do spálne. Prečo?

Koberec je mäkký na došľap

Merané koberce sú mäkké na došľap. Vaše chodidlá si na nich chôdzu jednoducho vychutnajú.Navyše, nikto nemá rád ranné vstávanie, o to menej, ak svoje prvé kroky musíte urobiť po chladnej podlahe. Vďaka kobercu pri vstávaní z postele nezažijete taký šok. Poskytne vám pohodlie a komfort, ktoré vás budú sprevádzať na každom vašom kroku.

Koberce sú bezpečnou voľbou

Ak sa v noci vyberiete v polospánku na toaletu, môže sa poľahky stať, že sa na podlahe pošmyknete. Na koberci vám podobná situácia nehrozí. Aj preto sú merané koberce obľúbenou a bezpečnejšou voľbou napríklad v detských izbách.

Koberce sú tiché

Mnoho ľudí koberce uprednostňuje aj vďaka ich nehlučnosti. Ak totiž váš partner chodí po spálni po koberci, zatiaľ, čo vy spíte, pravdepodobne vás nezobudí. Koberce teda môžu byť skutočne vhodné v prípade, že vy a partner máte odlišné harmonogramy.

Koberce a ich dizajny

Koberce prichádzajú v mnohých štýloch a podobách. Môžete siahnuť po jednofarebnom koberci v jednoduchých prírodných odtieňoch alebo po vzorovanom kúsku, ktorý miestnosť rozžiari. Okrem meraných kobercov sú populárne aj kusové koberce do spálne aj obývačky. Môžete tak siahnuť po kusovom koberci s abstraktným, klasickým alebo moderným motívom. Koberce sa líšia aj z hľadiska dĺžky vlasu. Vo všeobecnosti sa koberce s nižším vlasom, ktoré sú tiež jednoduchšie čistia, hodia do miestností s vyššou prevádzkou. Naopak, kusové koberce s vysokým vlasom, ktoré sú pohodlnejšie na došľap, môžete položiť do spálne, ktorá sa nevyznačuje tak vysokou prevádzkou.

Vyberte si aj vy svoj koberec, ktorý splní vaše estetické, dizajnové aj praktické požiadavky a vdýchnite spálni vlastný charakter.

Napsat komentář