Auto-moto Ekonomika a financie Obchody a služby

Nakupujte výhodne firemné autá

Starostlivosť o firemný vozový park zaťažuje nejedného podnikateľa. Nie každá firma má to šťastie, že má vo vlastných radoch zamestnanca, ktorý je schopný odborne zabezpečiť starostlivosť o „firemní auta“.

Firmy väčšinou takúto situáciu riešia formou Fleet managementu. Všetky úkony spojené s obstaraním, správou, prevádzkou, údržbou, obnovou, predajom vozového parku zmluvne zabezpečuje externá firma. Takáto externá starostlivosť o firemné autá umožňuje spoločnostiam zjednodušenie administratívy a redukciu nákladov na prevádzku motorových vozidiel. Pri nákupe nových vozidiel sa dajú „firemní auta“ výhodne financovať prostredníctvom operatívneho leasingu.

Jedná sa vlastne o dlhodobý prenájom vozidla na dobu určitú. Firma tak nepotrebuje žiadny vstupný kapitál a platí iba pravidelné mesačné splátky. Vedľa financovania sú firemné autá pomocou operatívneho leasingu spoľahlivo spravované. Operatívny leasing totiž zaisťuje všetky služby spojené s prevádzkou motorového vozidla, kontroluje jeho technický stav, zabezpečuje jeho opravy a údržbu, zaistí včasnú výmenu pneumatík.

Napsat komentář