Obchody a služby Správy a zajímavosti

6 dôvodov, prečo je plastová pivnica moderným riešením 21. storočia

Skladovanie potravín v ideálnych podmienkach pomáha udržať ich čerstvosť, trvanlivosť a tiež zachovať ich výživovú hodnotu. V minulosti sa na tento účel používali tzv. zemľanky alebo hroble. Dnes ich nahradili, či svojimi vlastnosťami dokonca pretromfli plastové pivnice.

1. Plastová pivnica neprepúšťa vodu ani vlhkosť

Ak sa zamyslíte nad najväčším problémom betónových pivníc, ktoré mnohí ľudia stále používajú na skladovanie potravín, určite prídete na to, že ide o prenikanie spodnej vody či vlhkosti dovnútra pivnice.

Na porovnanie, majitelia plastových pivníc takéto ťažkosti nepoznajú. Celé plastové pivnice do záhrady sú totiž zhotovená z jednoliateho kusa polyetylénu vystuženého oceľovým rámom. Nikde nie sú žiadne spoje ani zvary a samotný materiál je vodoodolný a vzduchotesný, takže voda ani vlhkosť nemajú žiadnu šancu.

2. V plastovej pivnici nenájdete žiadne plesne

So zvýšenou vlhkosťou prenikajúcou dovnútra súvisí aj tvorba plesní a húb na stenách pivnice a s tým spojené znehodnotenie skladovaných potravín. V prípade plastových pivníc sa však nijakých plesní ani húb obávať nemusíte. Vďaka použitému materiálu je suterén dokonale tesniaci a hermeticky uzavretý.

3. Podzemná plastová pivnica „neukrojí“ zo záhrady

Novostavby často disponujú len malou záhradkou, ktorá slúži skôr na oddychové ako praktické účely. S plastovou pivnicou z nej nemusíte ubrať ani m2, pretože celá pivnica sa inštaluje do výkopovej jamy a zasype zeminou a štrkom. Zvonku je tak viditeľný len malý poklop s otvorom.

4. Jednoduchá a rýchla inštalácia plastovej pivnice

Na rozdiel od betónových pivníc je plastová pivnica dodávaná už vcelku zmontovaná. Všetko, čo je potrebné ďalej urobiť, je zakopať ju do zeme. S inštaláciou vám môže pomôcť akákoľvek firma zaoberajúca sa zemnými prácami vo vašom okolí. Celá procedúra sa dokonca dá vykonať za jediný deň.

5. Vnútro pivničky je kompletne zariadené

Pri plastových pivniciach vás nečaká žiadne ďalšie zariaďovanie interiéru, zháňanie či natieranie políc a regálov. Priamo vnútri totiž budete mať k dispozícii 2 až 4 rady širokých políc podľa daného modelu, ktoré sú zahrnuté už v cene. Stabilné police vyrobené z drevenej preglejky pokrytej trojitou vrstvou ochrany sú ukotvené na oceľovom ráme. Sú pevné a dostatočne široké, takže bezpečne pojmú veľké množstvo zaváranín.

6. Plastová pivnica šetrí čas i peniaze

Betónové pivnice si vyžadujú veľa času na prípravu a tiež množstvo investícií. Okrem toho však často podliehajú tvorbe plesní a s tým spojenými ďalšími prácami na ich odstraňovaní. A to už ani nehovoríme o znehodnotení a nevyhnutnom vyhadzovaní takto skladovaných potravín. S plastovou pivnicou usporíte čas i peniaze hneď dvakrát. Prvýkrát pri rýchlej a jednoduchej inštalácii hotovej pivnice a druhý pri vysokej trvanlivosti a nezávadnosti uskladnenej úrody.

Napsat komentář