Bývanie

Terče pod dlažbu umožňujú položiť dlažbu rýchlo a bez rizika praskania v mraze

Dlažba je vhodná na podlahy nielen v interiéroch. Obľúbenou je aj pre exteriér – predovšetkým na terasách. Avšak tu sa stretávame s problematickým praskaním položenej dlažby. Ako sa mu vyhnúť?

Terasy sú dnes už stabilnou časťou našich obydlí. Sú súčasťou nových bytov, domov a staviame si ich aj na záhradách. Aj tá najmenšia záhradka potrebuje terasu, ktorá je zázemím pre relaxáciu v podstate v každom ročnom období, a to hlavne, ak je krytá. Terasy sú ideálne pre naše kulinárske dobrodružstvá, domáce wellness, hrajú sa tu deti, pracujú dospelí. Bez dobrej dlažby však nie je dobrá terasa. Aké vlastnosti nám musí ponúknuť?

Vyberte pre svoju terasu ideálnu podlahu

Na terase potrebujeme predovšetkým spevnenú plochu odolávajúcu aj horšiemu počasiu. To hlavne v prípade, ak nie je terasa zastrešenou. Mala by byť ideálne rovnou, aby sme nebojovali s tým, že sa nám kýva stôl a padáme zo stoličiek. Určite sú dôležité protišmykové vlastnosti. V mnohých prípadoch tiež hľadáme dlažbu ľahkú, pretože nie všade si môžete dovoliť položiť trebárs masívnu betónovú zámkovú dlažbu. Často tiež chceme podlahu bezúdržbovú a jednoducho čistiteľnú. Takto vylučovacím spôsobom prichádzame k tomu, že ak z dôvodu zložitejšej údržby nechceme drevenú terasu, riešením je keramická dlažba.

Akú dlažbu na terasu?

V prvom rade musíme pre exteriér voliť dlažbu protišmykovú. Platí to to pre terasy kryté, ale aj zastrešené, pretože aj na nich hrozí zvýšené riziko pošmyknutia. Predsa len sem prichádzame v mokrej obuvi. Aby sme však nebojovali s praskaním dlažby, potrebujeme tiež mrazuodolnú dlažbu. Ani to však nemusí stačiť. Okrem tejto vlastnosti je treba zvážiť aj formu pokládky. Lepenie dlažby totiž nie je najvhodnejšie. Voda si nakoniec nájde cestu škárami až pod dlažbu a dlažba praská. Riešenie ponúka Gardina.sk – použite rektifikačné terče pod dlažbu.

Rektifikačné terče majú mnoho výhod

Predovšetkým sa jedná o voľne položenú dlažbu. Tá nepraská, pretože nedochádza k pnutiu medzi lepeným podkladom a dlažbou kvôli prenikajúcej a namŕzajúcej vode. Rektifikačné terče však umožňujú aj extrémne jednoduché položenie dlažby. Zvládne ho aj amatér, ktorý by si na bežnú lepenú dlažbu netrúfol a musel by volať remeselníkov. Vďaka tomu na stavbe terasy ušetríme.

Napsat komentář