Cestovanie a svet

Ubytovanie v Chorvátsku sa neustále zlepšuje

Za posledných niekoľko rokov sa chorvátske letoviská zmenili na nepoznanie. Stavajú sa tu úplne nové luxusné hotely a staršie ubytovacie zariadenia prechádzajú rekonštrukciami. Pred pár rokmi by ste päť hviezdičkový hotel len ťažko hľadali, no teraz už ich nájdete desiatky, samozrejme najviac pri pobreží. Jadranské prímorie disponuje pomerne veľkou ponukou hotelových apartmánov, teda možnosť kvalitného hotelového ubytovania bez väzby na stravovanie. Hostia si teda majú možnosť jedlo pripravovať podľa svojich potrieb a zvyklostí. Klasické hotelové „ubytování v Chorvatsku“ im toto neumožňuje, pretože ubytovať sa v sezóne bez stravovania je takmer nemožné, plná penzia alebo polpenzia je podmienkou ubytovania v hoteli.

V súčasnosti výrazne rastie ponuka ubytovania v súkromí. Súkromné penzióny najčastejšie ponúkajú ubytovanie v Chorvátsku v apartmánoch. Takáto ubytovacia jednotka sa skladá z niekoľkých miestností spolu s kuchyňou alebo kuchynským kútom, k dispozícii je vlastné sociálne zariadenie. V apartmáne sa môže zvyčajne ubytovať 4-6 osôb. Kuchynka je vybavená riadom a chladničkou, turisti si zvyčajne varia sami. No aj v súkromí nájdete možnosť stravovania, nech už čiastočne, alebo s plnou penziou.

Čo sa týka „ubytování v Chorvatsku“ v kempoch, ich počet dlhodobo stagnuje, niekde aj klesá. Svoju úlohu zohráva dopyt po kvalitnejších a rentabilnejších ubytovacích zariadeniach. Kempy sú nerovnomerne rozdelené, takže sú oblasti, kde je kempov relatívne dostatok, no sú územia, kde ich už takmer nenájdete. Pozor! Nech je návštevník Chorvátska ubytovaný v akomkoľvek ubytovacom zariadení, musí zaplatiť ubytovací poplatok.

Napsat komentář