Zdravie a životný štýl

Vplyv chrómu na ľudské zdravie je väčší, než si myslíte

Neustále túžite po sladkom? Problém môže spočívať v nedostatku chrómu. Dostatočné množstvo chrómu v tele má kľúčový význam pre správne fungovanie inzulínu a súčasne ovplyvňuje aj fungovanie nášho metabolizmu. Ako telu dodávať chróm a čo robiť, ak máme príznaky jeho nedostatku?

Chróm je dôležitým stopovým prvkom pre ľudský organizmus. Hoci sa môže zdať jeho prítomnosť v našom tele zanedbateľnou, úlohu má zásadnú. Ide najmä o reguláciu hladiny cukrov v krvi. Práve preto je chróm často súčasťou doplnkov stravy, ktoré sľubujú pomoc pri kontrolách glukózy, znížení telesnej hmotnosti a budovaní svalovej hmoty.

Kde nájsť chróm v prirodzenej strave?

Chróm sa prirodzene nachádza v mnohých potravinách, vrátane brokolice, celozrnných výrobkov, mäsa a pivovarských kvasníc. Pre tých, ktorí si chcú zabezpečiť adekvátny príjem tohto prvku, je kľúčové začleniť do jedálnička potraviny, ktoré sú bohaté na chróm. Sú to tiež zemiaky, morčacie prsia, červené víno, hroznová šťava či zelená fazuľka.

Avšak je možné získať dostatok chrómu len zo stravy? Na zabezpečenie dostatočného príjmu chrómu je zvyčajne postačujúce stravovať sa vyváženou diétou bohatou na vyššie spomenuté potraviny. V niektorých prípadoch, najmä pri určitých zdravotných stavoch, môže byť potrebné užívanie výživových doplnkov. Dobré je chróm doplňovať aj v prípade, keď chceme schudnúť, ťažko ovládame svoju chuť na sladké, či sme sa dali na bodybuilding. Taktiež osoby trpiace určitými metabolickými poruchami alebo tí, ktorí majú problémy s reguláciou cukru v krvi, môžu mať z užívania chrómových doplnkov značný úžitok.

Aké benefity prináša chróm z doplnkov stravy?

Chrómové doplnky sú známe tým, že pomáhajú regulovať chuť na sladké a vyrovnávať hladinu glukózy v krvi. Táto funkcia je neoceniteľná najmä pre osoby trpiace diabetes mellitus alebo pre tých, ktorí sa snažia kontrolovať svoju telesnú hmotnosť. Činnosť chrómu spočíva v zlepšení účinkov inzulínu, čo priamo ovplyvňuje, ako telo spracúva a ukladá sacharidy, tuky a bielkoviny.

Chróm od Naturvita

Tradičným a osvedčeným dodávateľom kvalitných výživových doplnkov je spoločnosť Naturvita. Ide o českého výrobcu, avšak jeho doplnky stravy, vitamíny, minerály a prírodné produkty kúpite aj u nás na Slovensku, Distribuuje ich Happy Trade. Spoločnosť Naturvita vyrába produkt Chrom Combi, ktorý kombinuje chróm, zinok a vitamín B. Toto trio dokáže podporovať metabolismus makroživín, udržuje hladinu glukózy, chráni bunky pre oxidatívnym stresom a podporuje správnu funkciu imunitného systému.

TIP: Krása a zdravie z Naturvita, to sú aj ďalšie produkty. Vyskúšajte tiež Biosil pre krásne vlasy, nechty a pokožku.

Napsat komentář