Bývanie

Výber sporáka rýchlo a jednoducho!

V takmer každej domácnosti nájdete kuchyňu. Aby ste niečo v kuchyni dokázali vyčarovať je potrebné mať v nej niekoľko pomocníkov. V súčasnosti je už vyvinutých množstvo pomocníkov do kuchyne. Najviac potrebná vec bez ktorej by sa nedalo uvariť jediné jedlo je sporák. Práve sporák nesmie chýbať v žiadnej kuchyni. Sporákov je však veľa, tak aký si vybrať?

Sporáky sú v súčasnosti veľmi používané. Samozrejme používa sa niekoľko typov, ktoré viete nájsť aj v starých domoch. Sporák v domácnosti nedokáže nič nahradiť. Jedine ak máte dobrú pec, či krb, no variť jedlo v krbe nie je veľmi praktické. Sporáky sú rôzne a každý sa v niečom odlišuje. Ako správne vybrať sporák?

Ako správne vybrať kvalitný sporák?

Sporák viete v súčasnosti nájsť v rôznych podobách. Existujú elektrické sporáky, plynové a kombinované sporáky, sklokeramické sporáky a indukčné sporáky. Všetky slúžia na rovnaký účel a to produkovať teplo a uvariť tak jedlo. Fungujú však na rôznych princípoch. Elektrický sporák je v súčasnosti veľmi používaný a je vcelku bezpečný. Teplo prechádza do sklokeramickej platne, kde môžete vidieť znázornené kruhy na ktoré treba hrniec položiť. Plynový sporák je skôr starší a používa sa dosť dlho. Plynový sporák používa plyn na pečenie i varenie, výhodou tak je, že ak je výpadok elektrickej energie, môžete variť aj piecť bez akýchkoľvek problémov. Veľmi často sa v domácnostiach používa kombinovaný sporák, rúra je elektrická, ale varíte na plyne. Mnohé kuchárky a kuchári uprednostňujú na varenie plyn, ale rúru majú radšej elektrickú. Ak patříně medzi ne, bude kombinovaný sporák skvelou voľbou aj pre vás.

Sporák si preto treba vyberať podľa seba a nedá sa presne určiť, ktorý je najlepší.

Ako sa správne starať o sporák?

Ak chcete aj naďalej pripravovať pokrmy pre celú rodinu, mali by ste sa o sporák aj starať. Mali by ste ho pravidelne čistiť od nečistôt, ktoré sa dokážu pri varení jedla objaviť.

Neváhajte a kúpte si sporák aj vy!

Napsat komentář