Bývanie Obchody a služby

Máte doma zimu? Skúste vymeniť okná!

Každý z nás chce mať doma teplo. Väčšinou sa v domov nachádzajú radiátory, montujú sa podlahové kúrenia, alebo sa kúri pecou, či krbom. Počas zimy vie byť doma naozaj chladno a nikto si určite nevie predstaviť bývať v chlade niekoľko týždňov. Nie vždy však dokáže byť v dome teplo aj napriek tomu, že je zapnuté kúrenie. V čom je teda problém?

Teplo z radiátorov stúpa vždy nahor a môže sa stať, že vám bude na nohy zima. To sa však dá vyriešiť podlahovým kúrením, keďže teplo stúpa od podlahy a zohrieva celú izbu, alebo domácnosť. V zime je však potrebné aby sa chlad nedostával do domu a aby dom dobre izoloval teplo z kúrenia. Práve preto sa domy a bytovky zatepľujú. No možno ste si všimli, že chlad sa do domu dostáva cez okná. To znamená, že je na čase tieto okná vymeniť.

Aké okná sú najlepšie?

Keď ste úspešne zistili, že problém nebol v kúrení, ale v zlých oknách je načase ich vymeniť. V súčasnosti nie je o okná núdza. Množstvo firiem ponúka rôzne typy okien a vy si tak viete vybrať ohromné množstvo produktov. Eurookná Košice sú napríklad dobrým riešením pre kvalitné okná. Okná si treba dobre obzrieť a zistiť všetky informácie. Okná nemôžu len dobre vyzerať, ale musia aj správne fungovať. Lacnou voľbou sú plastové okná, ktoré sú vcelku funkčné a dokážu vás pred chladom ochrániť. Ak však chcete aby okná dobre vyzerali viete nájsť ekologickejšiu možnosť a to okná s dreveným rámom, či historické okná. Všetky tieto typy splnia dobre funkciu udržiavania chladnu vonku, jediný rozdiel je, že vám skrášlia exteriér aj interiér.

Ako sa starať o okná?

Ak máte nové okná, alebo chcete aby vám staré dlhšie vydržali a dobre vyzerali, je potrebné sa o ne trochu starať. Je dobré pár krát do roka okná umyť od nečistôt, rovnako aj rám. Nezabudnite umyť kľučky a tesnenia. Takýmto spôsobom by vám mali okná dlho vydržať.

Neváhajte a kúpte si nové okná aj vy!

Napsat komentář