Obchody a služby Správy a zajímavosti

Maľovanie podľa čísiel vám umožní maľovať na úrovni slávnych umelcov

Chceli by ste maľovať, ale neviete ako začať? Problém urobiť prvú čiaru na výkrese, či dokonca na plátne, má dokonca aj svoj názov – syndróm bieleho papiera. Týka sa nielen maľovania, ale trebárs aj písania. Poďte si to uľahčiť. Pustite sa do maľovania technikou nazývanou maľovanie podľa čísiel.

Maľovanky boli ešte donedávna pokladané za vec detí, a to dokonca tých menších. A dnes?

Maľujú ich batoľatá, predškoláci, školáci, puberťáci, dospelé aj zrelé ženy. A fanúšikovia sa nájdu dokonca aj medzi mužmi. Prepadli sme takzvaným antistresovým maľovankám. Po internete nájdete rôzne diskusie o tom, aké pastelky sú na maľovanie najlepšie či ktoré maľovanky si vybrať. Lenže čo keď chcete viac? Čo keď máte chuť namaľovať obraz ako skutočný maliar? Keď si chcete vyskúšať namaľovať nejaké konkrétne slávne umelecké dielo? Keď chcete starú a už vyblednutá reprodukciu tohoto obrazu na stene svojho bytu vymeniť za originál, na ktorý však asi nikdy nebudete mať? Namaľujte si ho! Vďaka metóde maľovania podľa čísiel je to pomerne jednoduchá záležitosť, ktorá nie je príliš zložitejšia ako klasické maľovanky, ktoré maľujeme pomocou pasteliek a fixiek.

Maľovanie podľa čísiel vám umožní maľovať ako veľkým maliarom. Skúste si namaľovať napríklad Van Ghoga.
Maľovanie podľa čísel – POLE S CYPRUSMI (VAN GOGH)

Maľovanie podľa čísiel je vlastne maľovanka pre pokročilých

Stretnete sa aj s mini maľovankami podľa čísiel pre deti, ktoré vlastne fungujú ako klasické maľovanky, len deti navádzajú na výber správnej farby práve podľa čísiel. Tieto maľovanky sa často prezentujú súčasne ako výuka čísiel či dokonca matematiky, pretože niekedy sa snažia dieťa spolu s maľovaním naučiť aj sčítať, odčítať, či dokonca zvládnuť násobilku. Maľovanie podľa čísiel 2.0 má však omnoho vyššiu úroveň. Hodí sa pre dospelých, ale taktiež pre šikovné deti, ktoré chcú viac. Ide súčasne o výuku, ktorá nás cvičí v zručnosti, ale tiež nám pomáha začať sa na obrazy pozerať trochu iným spôsobom ako doposiaľ. Predovšetkým objavovať detaily a chápať princíp zjednodušeného pohľadu.

TIP: Maľovanie podľa čísiel pre deti

Maľovanie podľa čísiel sa hodí už pre deti. Privedie ich k maľovaniu aj k umeniu.
Maľovanie podľa čísel – MALÁ MORSKÁ VÍLA

Celý obraz si kúpite ako predlohu

Môže ísť o obľúbené moderné dielka, ale aj o tradičné a notoricky známe umelecké diela. Súčasne môžete maľovať aj obraz, ktorého predlohou je fotografia. Tú si necháte prerobiť na podklad pre maľovanie podľa farieb. V každom z týchto prípadov dostanete obraz ako predlohu, kde je dielo rozdelené na malé plôšky podľa jednotlivých farieb použitých na obraze. Každá plôška je označená číslom, aby ste mali povedomie o tom, že ide o inú farbu. Predloha má podobu plátna, ktoré môže, ale nemusí byť vypnuté na ráme. Podľa toho je cena predlohy nižšia, alebo naopak vyššia.

Maliarom na kľúč

Hovoríte si, ale čo teraz? Kde vziať farby, či ako sa ich naučiť správne miešať? Nič z toho robiť nemusíte. Pretože všetky farby dostanete kompletne s predlohou. Rozdelené do plastových krabičiek a zrozumiteľne označených číslami. Všetko je teda jednoduché. Ku každému číslu na obraze, dostanete aj príslušnú farbu. Dajte si doma plátno na ráme na stôl, alebo lepšie na maliarsky stojan (ten dnes kúpite za pár euro), vezmite štetec a pustite sa do diela. Verte mi, že u takto predpripraveného dielka na maľovanie sa určite nezháčite a nebudete váhať, ako začať. Naopak! Nebudete sa môcť dočkať a ihneď začnete nanášať prvé farby na plátno.

Akryl na plátne

Aj u tých, ktorí už maľovali, to môže byť prvé stretnutie s plátnom. A verte, je to skutočne úžasný pocit, meniť sa na Rembrandta, Hieronyma Bosche či na Piccassa. Nemaľujete žiadnymi vodovými ani temperovými farbami. Namiešané farby, ktoré dostanete, sú akrylové. Majú perfektnú kryciu schopnosť, takže spoľahlivo zakryjú čísla a linky na predlohe. Súčasne sa výborne prekrývajú navzájom. Ak urobíte chybu, stačí počkať, než pôvodne nanesená farba vyschne a premaľovať ju tou správnou. Akrylové farby sú vodou riediteľné, ale pozor. Z tvrdých povrchov ich po zaschnutí odlúpnete, z oblečenia sa ale vyprať nedajú. Tak nezabudnite na vhodný odev.

Akrylové farby aj štetce sú v cene.
Maľovanie podľa čísel – AKRYLOVÉ FARBY (VÝBER 243 ODTIEŇOV)

Zábava na mnoho večerov a víkendov

Maľovanie podľa čísiel, to nie sú maľovanky na hodinku či dve. Je to zábava na dlhé hodiny a dni. Budete sa tešiť domov, aby ste si opäť namaľovali kus svojho krásneho umeleckého diel. Súčasne sa bude báť, že ho raz domaľujete a vás bude doma čakať už len prázdny maliarsky stojan. Dlho bez tejto činnosti nevydržíte, Vyvoláva závislosť na kreatívnom tvorení, na maľovaní i na farbách. Budete sa chváliť svojimi výtvormi každému vo svojom okolí. A je to zábava skutočne nákazlivá, takže sa okolo vás čoskoro objavia ďalší a ďalší nadšenci pre maľovanie podľa čísiel.

Ak maľovanie podľa čísiel, tak od Zuty.sk

Nenechajte sa zlákať inými pokusmi na maľovanie podľa čísiel. Objednajte si ich len u tých najlepších. Zuty.sk je 100% slovenská spoločnosť, ktorá sama predlohy pre maľovanie podľa čísiel vyrába, pripravuje pre farby aj balíčky distribuuje zákazníkom. Predlohy sú tlačené na kvalitné talianske plátna, vo vysokej kvalite sú aj dodávané akrylové farby. Mali ste ako začiatočník bez skúseností väčšiu spotrebu? Nevadí. Jednoducho si ich podľa čísla doobjednáte.

Ako si vybrať najvhodnejší obraz?

Samozrejme by vás mal zaujímať motív. Vybrať si môžete zvieratá, kvetiny a rastliny, prírodu a krajinu, mestá a stavby, ľudí, jedlo a pitie, tanec a hudbu, pop-art, romantiku, náboženské témy, obrazy slávnych majstrov, ale aj detské motívy. Obrazy si tiež vyberiete podľa veľkosti. Každá z predlôh je buď vypnutá na drevenom ráme, alebo vám príde len samotné plátno. Ten istý obraz si tiež máte možnosť objednať v rôznych veľkostiach.

Ďalším dôležitým členením obrazov je podľa ich zložitosti. Tu je hlavným kritériom množstvo použitých farieb na jednom obraze. Čím ich je menej, tým je dielko jednoduchšie. „Veľmi ľahké“ obrazy sa hodia pre deti. Nevadí u nich, ani keď trochu pretiahnu farbu. „Jednoduché“ obrazy sú určené pre dospelých začiatočníkov, ktorí si chcú maľovanie podľa čísiel vyskúšať a relaxovať pri ňom. „Stredné“, čiže obrázky v strednej náročnosti, sú už pre trpezlivejších. Plôšky sa môžu krútiť aj prelínať. Nie sú vhodné pre deti, pretože tie neudržia sústredenú pozornosť a maľovanie by ich rýchlo prestalo baviť. „Zložité“ a „veľmi zložité“ obrazy sú už na mnoho večerov aj dní a sú určené pre trpezlivých a skúsených fanúšikov tejto techniky maľovania.

Obraz ako darček

Premýšľate nad darčekom pre niekoho blízkeho? Obraz, ktorý si môže dotyčný sám namaľovať, spolu s kompletným setom farieb, je skutočne vynikajúci nápad. V dnešnej dobe je stále zložitejšie nájsť pre kohokoľvek zmysluplný darček. Každý má takmer všetko, a ešte hneď dvakrát. Avšak darovať niekomu koníčka trebárs na zbytok života, to je darček, ktorý sa cení. Nie je to obraz, ktorý sa niekomu nemusí páčiť. Ak si ho sám vymaľuje, má k nemu úplne iný vzťah.

Predloha pre obraz s číslami je skvelým darčekom pre trochu väčšie deti (aj keď niektorí malí umelci vedia prekvapiť už vo veku, kedy by sme to od nich nečakali). Ťažko nájdete ženu, mladšiu či staršiu, ktorá by sa s nadšením do tohoto nového koníčka nevrhla. Ale nebojte sa obdarovať maľovaním podľa čísiel ani mužov. Majú trpezlivosť na lepenie modelov, na stavbu modelových železníc, tak prečo by sa nenadchli aj pre maľovanie? A príležitosť, kedy tento darček venovať? No kedykoľvek. K narodeninám, na Vianoce, aj k spoločnému výročiu či k svadbe. Venovať totiž môžete aj obraz podľa fotografie, a to je napríklad k rôznym svadbám, ale aj pre seniorov k zlatým svadbám či iným podobným výročiam, skutočne úžasný darček.

Očíslované obrazy podľa vlastnej fotografie sú hitom

Či už sa rozhodnete obraz podľa fotografie venovať už namaľovaný, alebo je darčekom predloha s číslami a s namiešanými farbami, ide každopádne o hit. Môže to byť svadobný dar, ale aj darček z lásky. Opäť si je možné vybrať plátno bez rámu a vypnutia, alebo plátno vypnuté na ráme. Farby a súprava štetcov sú však vždy súčasťou dodávky. Rozmery plátna sú 30×40 cm, 40×40 cm, 40×50 cm, 40×60 cm, 60×80 cm, 80×80 cm, 80×100 cm a 80×120 cm. Predloha na maľovanie s číselnou mapou je vždy pripravená podľa dodanej fotografie. Aká musí táto fotografia byť, aby bola výsledná predloha skutočne kvalitná?

Čím kvalitnejšiu fotografiu dodáte, tým kvalitnejšia bude finálna predloha na maľovania. Pokiaľ chcete, aby bol výsledný obraz v niektorom z väčších rozmerov, je nutné dodať fotografiu v rozlíšení aspoň 1 MB. Fotografia musí byť vhodne zaostrená. Väčšia hĺbka ostrosti ale nevadí (teda zaostrené postava, rozmazanejšie pozadie. Detaily by mali byť dobre nesvietené. Celkom je možné pri maľovaní využiť až 248 odtieňov farieb. Avšak taký obraz by bolo skoro nereálne namaľovať. Preto sa pre predlohu farebné spektrum zjednodušuje.

Namaľujte si obraz podľa fotografie, alebo predlohu pre tento obraz venujte ako darček.
Maľovanie podľa čísel – OBRAZ PODĽA VLASTNEJ FOTOGRAFIE

Každý sa môže stať maliarom

Maliarom sa môžete stať vy, ale aj tí, ktorých takto úžasným darčekom obdarujete. Maľovanie s číslami baví mnoho ľudí po celom svete. Na internete existujú dokonca miesta, kde tí, ktorých maľovanie obrazov podľa čísiel začalo baviť, zverejňujú svoje veľkolepé diela.

Urobte maliarov aj zo svojich blízkych. Ručne maľované obrazy, ale aj predlohy pre kreslenie podľa čísel, sú darčekom, ktorý má zmysel. A je maľovanie podľa čísel skutočne vhodné aj pre deti? Určite áno. Učí ich trpezlivosti, rozvíja jemnú motoriku, ale aj vzťah k umeniu.

Poďte si vyskúšať maľovanie podľa čísiel

Vďaka digitálnej technike je dnes možné slávne obrazy, ale aj fotografie rozpitvať a zanalyzovať tak, že s vhodnou predlohou pripomínajúcou mapu a s príslušnými farbami sa maliarom dokáže stať skutočne každý. A baviť to bude aj tých, ktorý k umeniu nikdy neinklinovali. Objednajte si svoj prvý obrázok na maľovanie. Pravdepodobne u tohoto jediného nezostanete. A netrápte sa už ani s darčekmi pre blízkych. Už viete, kde ich hľadať. Zuty.sk ponúka zmysluplnú zábavu naprieč generáciami.

Napsat komentář