Krása a móda Zdravie a životný štýl

Zbavte sa akné raz a navždy! Poradíme vám, ako na to

Možno by ste neverili, no v dnešnej dobe veľká časť populácie trpí vyrážkami, nedokonalosťami, čiernymi bodkami alebo akné. Niekedy je dôvodom genetika, v iných prípadoch môže byť na vine nesprávna starostlivosť.

Kvôli akné môžete navštíviť aj kožnú lekárku, ktorá vám dá špeciálne liečivé mastičky na tento problém. Môžete však najskôr skúsiť zmeniť starostlivosť o pleť tak, aby ste návštevu lekára mohli vynechať. Kľudne si napíšte aj zoznam, kde si spíšete momentálnu starostlivosť o vašu pleť. Aké produkty užívate, čo konzumujete, koľko litrov čistej vody denne vypijete. Od tohto sa totiž odráža výzor vašej pleti. Ak už nie ste v puberte, stav pokožky by sa vám mal čoraz viac zlepšovať. Ak je to inak, mali by ste rozhodne niečo zmeniť.

Používanie prírodných produktov

Nič nie je horšie, ako keď si zaobstaráte produkty na pleť plné chémie a škodlivých látok. Výborným riešením je napríklad kórejská kozmetika. Produkty tohto typu totiž obsahujú výlučne prírodné zložky, ktoré zaručene zlepšia stav vašej pleti. Tiež to netreba preháňať a kupovať si príliš veľa produktov. Menej je v tomto prípade viac.

Stravujte sa zdravo

Ak budete jesť tučné a mastné jedlá, nečudujte sa, že máte akné. Ak sa tohto problému chcete zbaviť, konzumujte viac zeleniny, ovocia a vitamínov. Vyhnite sa sladkým potravinám, pretože práve tie sú veľmi častým faktorom vzniku akné. Taktiež vypite denne aspoň 2 – 3 litre čistej vody.

Tvár si pravidelne čistite

Hygiena je základ. Preto si pokožku čistite aj viackrát denne. Postačí vám voda a čistý uterák. Môžete použiť aj jemný čistiaci prípravok, ktorý vašu pleť osvieži. Ak sa maľujete, nezabudnite sa vždy pred spaním dôkladne odmaľovať. V opačnom prípade by sa vám mohli začať upchávať póry vo vašej pokožke, čo by viedlo ku vzniku akné.

Napsat komentář