Správy a zajímavosti

Neznepríjemňujte si život hádkami 

Cítite, že ste už unavení ustavičnými hádkami, ktoré často nikam nevedú? Oberajú vás len o silu a energiu? Naučte sa im predchádzať. Problémy riešte za horúca a neodkladajte ich. K hádkam zvyčajne dochádza vtedy, ak sa niečo dlhodobo odkladá.

Debata sa môže vyhrotiť aj pre maličkosť. Ani neviete, ako zvýšite hlas a poviete slová, ktoré by ste za normálnych okolností nepovedali. Hádka je v podstate akýmsi ventilom, pri ktorom sa na povrch dostávajú skryté vnútorné pocity, ktoré už v sebe nedokážete udržať.

Pozor na provokatérov

Medzi nami sú ľudia, ktorí sú skôr zmierlivejšej povahy a, naopak, takí, ktorí majú viac ako prchkú a konfliktnú povahu. Najhorší sú tí, ktorí sa chcú hádkou len odreagovať. Veľmi radi hádku vyprovokujú a keď zistia, že ste už poriadne vytočení, spokojne opustia bojisko a nechajú vás zožierať sa vlastným hnevom. V podstate si vo vás našli vhodný prostriedok na odbúranie stresu.

Problémy riešte ihneď

Nepotláčajte v sebe dlhodobo to, čo vás vo vnútri trápi a zožiera. Ak budete všetko v sebe len dusiť, hádka môže neskôr vyústiť do ešte väčších a netušených rozmerov. Hoci na jednej strane hádka vedie k zbytočným konfliktom, na druhej strane môže pre vás predstavovať spôsob, ako si povedať určité veci, ktoré by ste nedokázali prediskutovať iným spôsobom. Preto ak vás niečo trápi, povedzte to hneď.

Napsat komentář