Bývanie

Ventilátor – povinná výbava každej kúpeľne

Kúpeľňa je miestnosť, v ktorej je najvyššia vlhkosť. Kúpanie, sprchovanie, pranie,… to všetko vplýva na zvyšovanie obsahu vlhkosti v tejto miestnosti. Zbaviť sa jej môžete viacerými spôsobmi. Najefektívnejšie a najrýchlejšie sa jej zbavíte pomocou ventilátora.

Vlhkosť v kúpeľni

Vlhkosť vie narobiť v každom dome a každej miestnosti množstvo problémov. Zarosené okná nie sú jediný problém, s ktorým sa stretnete. Vlhkosť stojí za vznikom plesní, ktoré nie sú len estetickým problémom ale negatívne vplývajú aj na naše zdravie. Je jedno či máte v kúpeľni sprchové kúty alebo sa kúpete vo vani, vlhkosť budete mať v kúpeľni vždy.

Ako sa zbaviť vlhkosti v kúpeľni

Ak máte v kúpeľni okno na zbavenie vlhkosti vám stačí ho otvoriť. Pokiaľ ale okno nemáte budete mať o problém viac. Vetranie dverami nie je práve dobrý spôsob. Vlhkosť sa dostane aj do ďalších miestností. Riešením môže byť kúpeľňový ventilátor.

Ako vybrať ventilátor do kúpeľne

Ventilátor zabezpečí lepšie prúdenie vzduchu v kúpeľni čím sa zníži vlhkosť. Tieto zariadenia odsávajú vlhkosť z miestnosti a cez potrubie ju odvádzajú preč. 

Vybrať si môžete z dvoch typov kúpeľňových ventilátorov

  • Axiálny – vhodný do menších miestností kde je potrubie kratšie ako 3m.
  • Radiálny – vhodné do väčších miestností kde je potrubie dlhšie (viac než 3m) 

Prietok vzduchu

Na každom kúpeľňovom ventilátore nájdete údaj v m3 vyjadrujúci prietok vzduchu. Údaj vyjadruje množstvo vzduchu v m3, ktoré ventilátor dokáže za hodinu odsať. Do kúpeľní sú vhodné ventilátory, ktoré za hodinu odsajú objem vzduchu v miestnosti päť krát

Ak si zaobstaráte ventilátor s nižším výkonom bude chvíľu trvať, kým vlhkosť odsaje. 

Stupeň ochrany

Pri výbere ventilátora berte do zreteľu aj stupne ochrany. Vlhkosť, kvapkajúca voda alebo obliatie môžu poškodiť každú elektroniku a inak tomu nie je ani pri ventilátoroch. Čím vyšší je stupeň ochrany tým viac je ventilátor chránený pred vniknutím vody prípadne cudzieho telesa

Pre výber vhodného ventilátora ale aj množstva ďalších užitočných vecí nie len do kúpeľne navštívte HeavenShop.sk

Napsat komentář