Zdravie a životný štýl

Vyberte si diétu podľa krvnej skupiny 

Máte problém s nadváhou, nezmestíte sa do plaviek? Chcete sa páčiť v lete ostatným a potrebujete schudnúť? Nový Čas vám teraz vo svojom seriáli prináša každý deň návod, ako môžete rýchlo a zdravo schudnúť.

Kedysi dávno ľudia vedeli, že určité potraviny nepristanú určitému typu ľudí, neskôr zistili, že v tom, aký je človek typ, hrajú veľkú úlohu dedičnosť a krvná skupina. Skúste teda zabojovať s kilami, ktoré máte navyše. Vyberte si na to diétu podľa svojej krvnej skupiny.

Krvná skupina 0

Vašou hlavnou potravinou by malo byť mäso. Najlepšie vám vyhovujú chudé biele mäso, hydina i ryby. Bravčovému a husiam sa vyhýbajte. Prospešné sú pre vás aj sladkovodné a morské ryby, okrem údeného lososa a kaviáru. Zakázané sú morské “potvory”, orechy (okrem vlašských), mak a šošovica.

Ak máte krvnú skupinu 0 a chcete schudnúť, nedotknite sa pšenice a výrobkov z nej, vyhýbajte sa aj ostatným obilninám, celozrnnému chlebu a strukovinám. Prospejú vám fyzická námaha, cvičenie, práca na čerstvom vzduchu.

Krvná skupina A

Mimoriadne vhodná je pre vás vegetariánska strava. Mate zakázané všetky priemyselne spracované výrobky. Obmedziť by ste mali mäso, vajcia, mliečne výrobky a tuky. Z mliečnych výrobkov vám najmenej škodia kozie syry, zakysanka, tofu sójové mlieko a biely jogurt.

Máte krvnú skupinu A a chcete schudnúť? Keďže priberáte najmä zo stresu, musíte sa snažiť odbúrať stres, vhodne striedať námahu a odpočinok. Jedzte veľa zeleniny, sójových výrobkov, nijaké mäso ani strukoviny.

Skupina AB

Najmladšou a najvzácnejšou krvnou skupinou je AB. Najdôležitejšie sú pre vás dary mora, mliečne výrobky a zelenina. Obmedziť musíte konzumáciu mäsa, strukovín a pšenice. Úplne nevhodné je mäso, okrem jahňaťa, králika a morky. Vhodné sú všetky kyslé mliečne výrobky s kultúrami, kozie mlieko, olivový olej, gaštany, arašidy, vlašské orechy, ryža, ovos, šošovica.

Máte krvnú skupinu AB a chcete schudnúť? Meditujte, žite striedmo, jedzte veľa rýb, listovú zeleninu, ananás, tofu a netučné mliečne výrobky. Nejedzte červené mäso, kukuricu a výrobky z pšeničnej múky.

Krvná skupina B

Optimálnou potravinou sú pre vás zelenina a mäso, najmä zverina, králik a jahňacina. Vhodné sú aj vajcia a mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku. Obmedziť musíte kukuricu, šošovicu, pšenicu a pohánku. Nevhodné sú kačice, kurence, husi, sliepky, bravčové mäso, väčšina darov mora a slimáky.

Ak máte krvnú skupinu B a potrebujete zhodiť kilá, mali by ste zvoľniť životné tempo. Priveľmi sa naháňate za prácou. Doprajte si oddych. Váš jedálniček by mal pozostávať hlavne zo zeleniny a strukovín.

Napsat komentář