Krása a móda Zdravie a životný štýl

Vaša pleť sa nemusí báť prichádzajúcej jesene

S ubúdajúcimi letnými dňami sa čoraz viac približujeme k sychravejšiemu a menej priaznivému počasiu. Predstavy o prichádzajúcom počasí patriacom jeseni môžu v mnohých vzbudzovať rôzne obavy. O svoju pleť a pokožku sa však zaručene nemusíte báť. Každé ročné obdobie síce môže dať pleti zabrať, záleží však len na tom, ako veľmi mu to dovolíte. A pripraveným vždy predsa šťastie praje! Ak sa na faktory jesenného počasia, ktoré môžu vplývať na pleť dôkladne pripravíte, môžete si naplno užiť i toto pestrofarebné ročné obdobie.

Spoznajte najčastejšie sa vyskytujúce kožné problémy vznikajúce v jeseni

Ak sa vopred zoznámite s najčastejšími problémami, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s pleťou počas jesene, tak ste vo veľkej výhode, pretože sa na ne môžete v predstihu a spoľahlivo pripraviť! Ochladzujúca sa klíma a rapídny pokles príjemný letných teplôt môže častokrát viesť ku vysychaniu pokožky a jej prípadnému lúpaniu sa. Jesenné ročné obdobie mnohých dokáže potrápiť i vznikom nepríjemných kožných ekzémov, či už priamo na pokožke tváre alebo iných častiach kože. Krásne letné opálenie na pokožke nás počas jesene častokrát stojí nepeknú daň – opálená vrchná vrstva sa začne lúpať a vytvárať nepekné fľaky, ktoré i nepríjemne svrbia. Tento problém častokrát nastáva i na tvári. Pri radikálnej zmene množstva vrstiev oblečenia môže dochádzať i k vzniku škvŕn na vyvýšenej koži rúk.

Pripravte svoju pokožku na jeseň zodpovedne a v predstihu

Pred jesennými problémami s pokožkou a pleťou máte stále ešte veľký časový náskok, a teda veľkú šancu sa im úplne vyhnúť. Vybavte sa produktami na dôkladnú hydratáciu tváre, aby vás neprekvapili nepríjemné problémy so suchou pleťou. Do svojho domáceho či pracovného priestoru si môžete zadovážiť o kvalitný zvlhčovač vzduchu alebo aróma difuzér. Pri zbavovaní sa odumretých buniek pokožky opálenej letným slniečkom nezabudnite používať kvalitný telový peeling. Nezabudnite pravidelne používať pleťový krém a z času na čas si dopriať i pleťovú masku na tvár.

Ak máte predošlé skúsenosti s citlivou pleťou vopred sa na jeseň pripravte produktami, ktoré ste doposiaľ používali. Radikálne zmeny používaných produktov nie sú počas zmeny ročného obdobia veľmi priaznivé pre pleť.

Napsat komentář