Bývanie Obchody a služby

Osviežte svoju domácnosť a pripravte sa na jar

Dni sa pomaly predlžujú a onedlo k nám dorazí jar so svojimi slnečnými lúčmi. Nečakajte a pripravte svoju domácnosť na jar už dnes. Prinášame vám niekoľko osvedčených rád a tipov, na ktoré by ste počas príprav určite nemali zabudnúť.

Privítajte jar novou spálňou

Nemyslíme tým samozrejme, že sa máte pred jarou pustiť do prerábania celej miestnosti. Zamerajte sa na detaily, ktoré do spálne prinesú sviežu atmosféru. Príkladom je bytový textil. Nové posteľné plachty sú dostupné za výhodné ceny a posteľ vďaka ním získa úplne nový vzhľad.

Keďže sú teploty v noci ešte stále celkom nízke, odporúčame vám investovať do hrejivých tkanín. Dobrou voľbou sú obľúbené froté plachty alebo mikroplyšové plachty. Ich údržba je jednoduchá, výborne absorbujú tekutiny a hlavne dlho vydržia. Sú mäkučké na dotyk a ich hrejivý povrch vám dopraje sladké sny aj počas studených jarných nocí.

Náš TIP:

Vymeňte spolu s plachtami aj obliečky, ktoré sú dominantou každej spálne.

Ak preferujete prírodné materiály ako bavlna alebo bambus, vhodné pre vás môžu byť jersey plachty. Tieto plachty sú vyrobené z napínacej tkaniny a po obvode sú vybavené gumičkou. Ich farby si držia svoju sýtosť aj po mnohých praniach, sú vhodné aj na celoročné používanie a ich výmena je veľmi jednoduchá.

Nezabudnite na exteriér

Slnko jarných dní je hrejivé, no dokáže tiež pekne zvýrazniť špinu, ktorá sa počas jesene a zimy nachytala na okná. Je teda na čase umyť ich z oboch strán, aby ste mali pekný výhľad na prebúdzajúcu sa prírodu.

Praktické je tiež vyčistenie odkvapov. Ich kolená a zúžené časti sa môžu ľahko upchať pri roztápajúcom sa snehu alebo väčších dažďoch.

Ak máte záhradu, je najvyšší čas pripraviť ju na sadenie. Pôdu, do ktorej plánujete vysádzať, by ste mali poriadne prekypriť, aby mala pri sadení dostatok kyslíka a ostatných živín. Medzi najskôr sadené plodiny patrí napríklad ľadový a jarný šalát, červená a zelená kapusta či kel, ktorý zvládne aj prípadné mínusové teploty.

Na jar môžete dať svojej domácnosti nový svieži dych hneď viacerými spôsobmi. Jedným z najobľúbenejších je nový bytový textil. Práve ten dokáže vytvoriť z pochmúrnej zimnej spálne miestnosť plnú života a farieb. Pred jarou by ste však nemali zabudnúť ani na exteriér, ktorý treba pripraviť na novú sezónu. Zamerajte sa hlavne na okná, obklady, drevené časti a v neposlednom rade aj na úrodnú pôdu.

Napsat komentář