Ekonomika a financie Obchody a služby

Strieborné investičné mince a tehličky – prečo sú tak obľúbené?

Ak ste zberateľom rôznych zaujímavých mincí, táto ponuka vás jednoznačne chytí za srdce. Investičné strieborné mince a tehličky sú dnes obľúbené na celom svete. My vám prinášame článok o tom, ako vyzerá investičné striebro – mince a tehličky.

Striebro je ušľachtilý kov bielej farby, používaný človekom už odjakživa. Vyznačuje sa vysokou elektrickou a tepelnou vodivosťou, a tiež je súčasťou rôznych zliatin. Investičné striebro vzniká vo významných mincovniach po celom svete. Prečo sa nazýva investičné?

Investičné sa nazýva práve preto, že je to obľúbeným prvkom rôznych investorov. Pre svoju atraktívnu cenu je vynikajúcou investíciou, ale aj jedinečným zberateľským kúskom a originálnym darčekom.

Strieborná investičná minca

Strieborná investičná minca, ktorá pochádza z Rakúska sa vyrába v známej Viedenskej mincovni. Táto minca z rýdzeho striebra sa razí už od roku 2008 a jej popularita stále narastá. Každoročne sa jej predá niekoľko miliónov kusov po celom svete. Prečo ide o rýdze striebro? Investičné mince majú rýdzosť 999/1000, čo znamená, že ide o čistú rýdzosť tohto vzácneho prvku.

Dizajn striebornej mince

Striebornú mincu pochádzajúcu z Rakúska navrhol Thomas Pesendorfer. Ide o slávneho umelca a hlavného rytca rakúskej mincovne. Striebornú mincu pomenoval podľa jedného z najuznávanejších symfonických orchestrov klasickej hudby – Viedenskej filharmónie. Tento orchester bol pre tohto umelca aj inšpiráciou pre dizajn mince.

Na lícnej strane sa nachádza text po rakúsky, v preklade Rakúska republika. Tiež sa tu nájdete najväčší organ Viedenskej filharmónie. Pod týmito nápismi je razená gramáž mince v trójskych unciach, rok, kedy bola minca razená, a tiež nominálna hodnota mince.

Na rubovej strane sú tiež vyobrazené hudobné nástroje slávnej Viedenskej filharmónie – kontrabas, 2 violončelá, 2 husle, lesný roh, fagot a harfa. Strieborné mince si môžete objednať aj vo väčších množstvách, v ich originálnom balení.

Investičná tehlička a jej pôvod

Strieborná investičná tehlička, ktorá pochádza zo Švajčiarska, bola navrhnutá významnou mincovňou, známou pod názvom Argor Heraeus. Každá strieborná tehlička, ktorá sa razí alebo odlieva má rýdzosť 999/1000, čo značí, že ide o čistú rýdzosť.

Čo sa nachádza na investičnej tehličke?

Tento druh striebornej tehličky je odlievaný a na zliatku sú vyrazené údaje. Nachádza sa tu logo a názov mincovne Argor Heraeus, hmotnosť, ktorá je v tomto prípade 500 gramov. Tiež tu nájdeme veľkosť rýdzosti a pečať kvality. Strieborné tehličky odpovedajú londýnskemu štandardu. To znamená, že tento druh je akceptovaný na všetkých trhoch.

Okrem striebornej investičnej tehličky s hmotnosťou 500 gramov, si môžete zakúpiť aj tehličky s hmotnosťou 1000 a 5000 gramov. Investičné striebro sa tak stáva veľkou záľubou mnohých zberateľov a investorov.

Napsat komentář