Krása a móda

Keď kontúry tváre ochabujú

S pribúdajúcimi rokmi starne aj naša pokožka. Starnúca koža sa javí tenšia, bledšia až priesvitná. Zmeny v spojivových tkanivách znižujú jej pevnosť a pružnosť. Svaly tváre a spojivové tkanivá menia svoju elasticitu, strácajú sa potrebné zásoby tuku. Vytárajú sa vačky na lícach a pod očami, často sa vytvorí aj druhá brada. „Kontury obličeje“ skrátka ochabujú a nastáva čas, kedy je potrebné túto nepríjemnú situáciu radikálne riešiť.

Ženy ako prvé siahajú po kvalitnejšej kozmetike. Vo výrobkoch kozmetických firiem nájdete špeciálne prípravky, ktoré sú zamerané na vyššie uvedené problematické časti tváre. Ich cena aj kvalita je rôzna, dobrá kozmetička Vám však pomôže s výberom. Vhodne zvolená kozmetika dokáže proces starnutia pozastaviťaž o niekoľko rokov. Kontúry tváre sa stanú opäť výraznými.

Ani najkvalitnejšie prípravky však proces starnutia pokožky nezastavia natrvalo. Môže sa stať, že aj napriek pravidelnej starostlivosti kvalitnými kozmetickými prípravkami, „kontury obličeje“ ochabnú natoľko, že je potrebný výraznejší zásah na špecializovanom lekárskom pracovisku. Výber použitej liečebnej metódy sa odvíja od konkrétneho stavu pleti a požiadaviek pacientov. Niekedy je vhodné použiť laser, inokedy prístroj Thermage CPT. V určitých prípadoch postačia iba kožné injekčné výplne. Po úvodnom vyšetrení odborný lekár navrhne optimálnu liečbu a oboznámi pacienta s presným postupom liečebných krokov. Ak pacient súhlasí, môže sa okamžite začať s liečebnými procedúrami.

Napsat komentář